Primera Division: Sevilla wciąż nad Barcą. Iborra zdobył 2 gole i zaliczył samobója

Sevilla 2-krotnie przegrywała z Osasuną Pampeluną w meczu 19. kolejki Primera Division, ale ostatecznie wygrała na wyjeździe 4:3. Niecodziennym wyczynem popisał się Vicente Iborra, który zdobył 2 gole i pokonał własnego golkipera.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / EPA/JESUS DIGES
W niedzielne popołudnie ostatnia Osasuna Pampeluna z serią 10 meczów bez zwycięstwa przyjmowała wicelidera Sevillę. Andaluzyjczycy do Nawarry przyjechali opromienieni zwycięstwem nad Realem Madryt.

Podopieczni Jorge Sampaoliego byli wielkim faworytem, ale zdecydowanie lepiej w spotkanie weszli gospodarze. Już po kwadransie gry Osasuna prowadziła 1:0 po strzale po ziemi Sergio Leona. Uczestnik 1/8 finału Ligi Mistrzów nie potrafił przejąć inicjatywy, jednak w końcówce pierwszej połowy doprowadził do remisu. Po asyście Stevana Joveticia do siatki trafił Vicente Iborra.

Pomocnik Sevilli był główną postacią tego meczu. Po przerwie w ciągu 2 minut jeszcze 2-krotnie trafiał do siatki. Najpierw Hiszpan pokonał... własnego golkipera, a chwilę później po strzale z główki ponownie trafił do siatki Osasuny!

Gospodarze 2 razy wychodzili na prowadzenie, lecz nie udało im się zdobyć nawet punktu na własnym boisku. W 80. minucie po rzucie rożnym skutecznie główkował Franco Vazquez, a w doliczonym czasie gry wynik podwyższył Pablo Sarabia. W samej końcówce jeszcze Kenan Kodro ustalił rezultat meczu na 3:4 dla Sevilli.

Dla Andaluzyjczyków to 5. wygrana z rzędu. Po 19. kolejce zdobywca Ligi Europy na pewno utrzyma się na drugiej pozycji. Obecnie ma 4 punkty przewagi nad Barceloną, która swój mecz rozegra w niedzielny wieczór.

Osasuna Pampeluna - Sevilla FC 3:4 (1:1)

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Sevilla na koniec sezonu będzie wyżej w tabeli od Barcelony?