Sparingowo: GKS Katowice pokonał II-ligowca

W rozegranym w Rybniku-Kamieniu meczu sparingowym GKS Katowice pokonał II-ligowy ROW 1964 Rybnik 2:0. Gole dla GKS-u zdobyli Grzegorz Goncerz i Andreja Prokić.

Łukasz Witczyk
piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Dla GKS-u Katowice był to pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Katowiczanie już w 4. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to Daniela Kajzera pokonał Grzegorz Goncerz. GieKSa utrzymywała przewagę nad II-ligowcem z Rybnika, ale podopiecznym Jerzego Brzęczka brakowało skuteczności, by jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie.

Na drugą połowę obie ekipy wyszły w zmienionych składach. Nadal przeważał GKS, który w 59. minucie podwyższył prowadzenie. Tym razem gola zdobył Andreja Prokić. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

ROW 1964 Rybnik - GKS Katowice 0:2 (0:1)
0:1 - Grzegorz Goncerz 4'
0:2 - Andreja Prokić 59'

ROW 1964 Rybnik:

I połowa: Daniel Kajzer - Dawid Gojny, Tomasz Balul, Dawid Bober, Witold Cichy, Paweł Jaroszewski, Szymon Jary, Sebastian Musiolik, Przemysław Brychlik, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

II połowa: Kacper Rosa - Szymon Popiela, Bartłomiej Polok, Piotr Dudzik, Sebastian Siwek, Damian Gorzawski, Dawid Kalisz, Marek Gładkowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

GKS Katowice:

I połowa: Mateusz Abramowicz - Adrian Frańczak, Oliver Praznovsky, Damian Garbacik, Rafał Górecki, Daniel Kramarczyk, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Zejdler, Grzegorz Goncerz, Przemysław Grosiak, Mikołaj Lebedyński.

II połowa: Maciej Wierzbicki - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Damian Garbacik, Dawid Abramowicz, Szymon Małecki, Łukasz Pielorz, Krzysztof Wołkowicz, Tomasz Foszmańczyk, Kamil Jóźwiak, Andreja Prokić.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?