Bundesliga: Eintracht Frankfurt zdobył Veltins Arenę

W meczu otwierającym 18. kolejkę Bundesligi Eintracht Frankfurt pokonał na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Alexander Meier.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Kibice Schalke 04 Gelsenkirchen z rozrzewnieniem wspominają czasy, gdy ich ukochany zespół rywalizował o mistrzostwo Niemiec. W tym sezonie Schalke 04 sklasyfikowane jest w środku tabeli Bundesligi, ale mecz z wyżej notowanym Eintrachtem Frankfurt miał dać szansę na odrobienie części strat do miejsc gwarantujących grę w europejskich pucharach.

Z kolei Eintracht w przypadku wywiezienia trzech punktów z Zagłębia Ruhry awansowałby na trzecią pozycję w tabeli i tym samym zrehabilitował się za porażkę sprzed tygodnia w starciu przeciwko RB Lipsk (0:3).

Początkowo mecz był wyrównany, obie ekipy miały swoje szanse na objęcie prowadzenia. Zarówno gospodarzom, jak i przyjezdnym brakowało jednak skuteczności. W 33. minucie padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Z rzutu wolnego po ziemi w pole karne podał Makoto Hasebe. Piłka trafiła do niepilnowanego Alexandra Meiera, który płaskim strzałem bez przyjęcia pokonał zaskoczonego Ralfa Faehrmanna.

Gospodarze starali się szybko doprowadzić do wyrównania, ale czujnie grała defensywa rywali, która przecinała kolejne akcje i wybijała piłki z własnego pola karnego. Piłkarzom Schalke 04 brakowało pomysłu na skuteczne zakończenie swoich ofensywnych poczynań, choć mieli przewagę na boisku.

W drugiej połowie nadal dominowali gospodarze. W 55. minucie blisko zdobycia wyrównującego gola był Guido Burgstaller, lecz Austriak strzelił tuż obok słupka. Swoje okazje mieli również goście, którzy szans szukali najczęściej w stałych fragmentach gry. Po jednym z dośrodkowań z rzutu wolnego blisko zdobycia drugiego gola był Meier. Zabrakło kilkunastu centymetrów, by Eintracht po raz drugi uciszył kibiców na Veltins Arenie.

W końcówce Eintracht koncentrował się na utrzymaniu korzystnego rezultatu, a Schalke praktycznie nie opuszczało połowy przeciwnika. O zdobycie gola dającego punkt było jednak bardzo trudno, gdyż goście w swoim polu karnym postawili przysłowiowy autobus, broniąc się całym zespołem.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)
0:1 - Alexander Meier 33'

Schalke 04 Gelsenkirchen: Ralf Faehrmann - Benedikt Howedes, Naldo, Matija Nastasić - Alessandro Schopf (66' Daniel Caligiuri), Johannes Geis (53' Donis Avdijaj), Sead Kolasinac, Leon Goretzka, Nabil Bentaleb (79' Jewhen Konoplianka) - Eric Choupo-Moting, Guido Burgstaller.

Eintracht Frankfurt: Heinz Lindner - David Abraham, Makoto Hasebe, Jesus Vallejo - Timothy Chandler, Mijat Gacinović (90' Shani Tarashaj), Omar Mascarell, Bastian Oczipka - Branimir Hrgota (62' Haris Seferović), Aymen Barkok (85' Michael Hector), Alexander Meier.

Żółte kartki: Bentaleb, Kolasinac (Schalke 04) oraz Oczipka (Eintracht Frankfurt).

Czy Eintracht Frankfurt zakończy rozgrywki Bundesligi w czołowej trójce?