29. kolejka Serie A: Catania pokonała Lazio

W meczu inaugurującym zmagania 29. kolejki Serie A Catania Calcio pokonała na własnym terenie rzymskie Lazio. Od początku przeważali gospodarze, którzy ostatecznie zgarnęli całą pulę, chociaż trzeba przyznać, że po zmianie stron goście mogli się pokusić o doprowadzenie do wyrównania.

Adam Kiołbasa

Do przerwy prowadziła ekipa Rossaazzurra, która już nie raz udowadniała, że potrafi grać na własnym terenie z drużyną Biancocelestich. Prowadzenie podopiecznym Waltera Zengi dał w 24. minucie na co dzień rezerwowy Michele Paolucci. Tuż przed końcem pierwszej odsłony w znakomitej sytuacji znalazł się Foggia, ale nie zdołał doprowadzić do wyrównania.

Po zmianie stron goście starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, ale ich ataki nie przyniosły spodziewanego efektu. Miejscowi natomiast nastawili się na grę z kontrataku i także mieli swoje szanse, aby podwyższyć na 2:0, ale ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, co oznacza, że zawodnicy Delio Rossiego doznali drugiej porażki z rzędu.

Lazio ma na swoim koncie 41 punktów i jest ósme, natomiast Catania jest jedenasta i jak na razie zgromadziła 37 oczek.

Catania Calcio - Lazio Rzym 1:0 (1:0)
1:0 - Paolucci 24'

Catania: Bizzarri, Potenza, Silvestre, Stovini, Capuano, Biagianti, Ledesma (90'+2' Silvestri), Tedesco, Martinez, Paolucci (74' Izco), Mascara (88' Llama).

Lazio: Muslera, Lichsteiner, Siviglia, Cribari, Radu, Foggia, Ledesma, Brocchi (83' Meghni), Manfredini (55' Mauri), Pandev (69' Zarate), Rocchi.

Żółte kartki: Martinez, Silvestre, Ledesma (Catania) oraz Lichsteiner (Lazio).

Sędzia: Brighi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)