Ligue 1: drużyna Kamila Grosickiego uratowała remis dzięki asyście bramkarza

Nie było "polskiego" meczu na Roazhon Park. W starciu Stade Rennes z FC Nantes wystąpił tylko Kamil Grosicki, a jego drużyna uratowała remis 1:1 dzięki asyście bramkarza.

Szymon Mierzyński
East News / AFP/Damien Meyer
Kanarki były w sobotę lepsze, prowadziły po golu Julesa Ilokiego w końcówce pierwszej połowy i po przerwie nic nie wskazywało na nagłą zmianę wyniku, zwłaszcza że gospodarze długo nie potrafili nawet oddać celnego strzału. W końcu jednak wyrównali po tym jak Joris Gnagnon doszedł do piłki po długim zagraniu Benoita Costila i pokonał Maxime'a Dupe'a uderzeniem głową.

Kamil Grosicki spędził na boisku 90 minut i to nie był dla niego udany mecz. Polak starał się być aktywny, lecz brakowało mu dokładności. Przy stanie 0:1 zmarnował też wyborną okazję, pudłując głową po centrze z prawego skrzydła.

Mariusza Stępińskiego niestety nie zobaczyliśmy, bo FC Nantes długo broniło korzystnego wyniku i Sergio Conceicao nie dokonywał ofensywnych zmian.

Z kompletu punktów może się cieszyć Igor Lewczuk. Polak zagrał w pełnym wymiarze czasowym, a jego Girondins Bordeaux pokonało na wyjeździe AS Nancy Lorraine 2:0.

Najwięcej emocji dostarczył mecz FC Lorient - Dijon FCO. Goście - dzięki bramce w doliczonym czasie - triumfowali ostatecznie 3:2, a wielkie powody do niedosytu ma Majeed Waris, który najpierw wykorzystał jeden rzut karny, lecz później - przy stanie 2:2 - egzekwował kolejny i tym razem jego uderzenie w środek bramki zatrzymał Baptiste Reynet.