Sparingowo: wysokie zwycięstwo KGHM Zagłębia Lubin z liderem ligi mołdawskiej

KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Milsami Orhei 4:1 w sparingowym meczu rozegranym w Turcji. Rywale Polaków to lider ligi mołdawskiej.

Bartosz Zimkowski
PAP / PAP/Maciej Kulczyński
Od pierwszych minut spotkania lepszym zespołem było KGHM Zagłębie Lubin, które narzuciło swój styl gry i po 32. minutach mogło cieszyć się z pierwszej bramki. Adam Buksa przedarł się w polu karnym rywali i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.

Jeszcze przed przerwą z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Jarosław Kubicki, a po zmianie stron Piotr Stokowiec dokonał trzech kolejnych roszad.

Na murawie zameldował się m.in. Artur Siemaszko, który w 68. minucie podwyższył na 2:0. Miedziowi wyprowadzili zabójczą kontrę, a asystę zaliczył Łukasz Janoszka.

W ostatnich pięciu minutach meczu padły w sumie trzy bramki - dwie dla lubinian (Sebastian Madera oraz Arkadiusz Woźniak), a wynik na 4:1 ustalili rywale, którzy wykorzystali rzut karny.

KGHM Zagłębie Lubin - Milsami Orhei 4:1 (1:0)
Bramki dla Zagłębia: Adam Buksa 32', Artur Siemaszko 68', Sebastian Madera 86', Arkadiusz Woźniak 89'

Skład Zagłębia Lubin: Dominik Hładun - Aleksandar Todorovski (75' Jakub Tosik), Jarosław Jach (75' Sebastian Madera), Lubomir Guldan (75' Dominik Jończy), Dorde Cotra (75' Daniel Dziwniel) - Krzysztof Janus (46' Arkadiusz Woźniak), Jarosław Kubicki (44' Łukasz Janoszka), Filip Jagiełło (75' Adrian Rakowski), Filip Starzyński (75' Bartosz Slisz), Jan Vlasko (46' Łukasz Piątek) - Adam Buksa (46' Artur Siemaszko, 79' Paweł Żyra).

Czy Zagłębie awansuje do europejskich pucharów?