Mariusz Stępiński wraca do łask. Polak zagra w podstawowym składzie

Mariusz Stępiński zagra w podstawowym składzie FC Nantes podczas wtorkowego meczu 1/16 finału Pucharu Francji z Lille. Polak wraca do łask trenera Sergio Conceicao. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Kamil Kołsut
Mariusz Stępiński Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Nasz napastnik trzy ostatnie występy swojej drużyny oglądał z ławki rezerwowych. Na boisko wszedł tylko raz - w 67. minucie starcia z Paris Saint-Germain. Jego drużyna pokonała w tym czasie SM Caen (1:0), uległa mistrzom Francji (0:2) oraz zremisowała z Stade Rennes (1:1).

Stępiński miejsce w podstawowym składzie Nantes stracił po spotkaniu z Tuluzą (1:0), do którego doszło w połowie stycznia. Polak spisał się wówczas kiepsko i tak zirytował Conceicao, że ten zdjął go z boiska już pod koniec pierwszej połowy. W trzech kolejnych meczach od pierwszej minuty na murawie pojawiał się jego rywal Yacine Bammou.

Teraz, według "L'Equipe", nasz zawodnik stanie przed szansą, by odzyskać zaufanie trenera. Polak zagra w ataku razem z najskuteczniejszym zawodnikiem FCN Emiliano Salą.

Stępiński w tym sezonie zagrał w osiemnastu meczach, strzelił cztery gole i miał cztery asysty. Więcej trafień od niego ma tylko Sala. Bammou zdobył jedną bramkę.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Mariusz Stępiński znów wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie FC Nantes?