To jest punkt zwrotny Arsenalu? Arsene'a Wengera może uratować już tylko cud

Kompletną klapą zakończył się dla Arsenalu mecz z Watfordem. Porażka 1:2 może oznaczać jedno: Kanonierzy nie zostaną mistrzem Anglii, a Arsene Wenger nie dostanie nowego kontraktu.

Bartosz Zimkowski
Arsene Wenger Getty Images / Mike Hewitt / Arsene Wenger
Pojedynek z Watfordem miał być tylko formalnością. Wszak Arsenal w ostatnich tygodniach znajdował się w niezłej dyspozycji, pokonał m.in. Southampton aż 5:0 w Pucharze Anglii. Jednak z Szerszeniami Kanonierzy zagrali jedne z najgorszych 45 minut na Emirates Stadium od wielu, wielu lat.

W tym sezonie nie stracili żadnej bramki w pierwszym kwadransie gry, a Watford wbił im aż dwie. Gwizdy żegnały piłkarzy, kiedy schodzili na przerwę. To wielki cios dla Wengera, który przecież walczy o nowy kontrakt i sam zapowiada, że chce zostać na Emirates Stadium. Tymczasem nigdy nie był w takiej sytuacji, żeby na początku lutego mieć ważną umowę z Kanonierami jedynie przez kilka najbliższych miesięcy.

Co więcej, media co chwilę podają nowe informacje w sprawie kolejnego trenera, który ma zastąpić Wengera. Francuza miało uratować tylko mistrzostwo Anglii, ale te Kanonierzy znów przegrywają - tak jak od wielu, wielu lat.

Ostatnią deską ratunku dla Wengera byłaby Liga Mistrzów, lecz tutaj sytuacja jest arcytrudna. Już teraz Arsenal zagra z faworyzowanym Bayernem Monachium i to mistrzowie Niemiec są uznawani drużynę, która awansuje. Odpadnięcie na tym etapie z rozgrywek Ligi Mistrzów i brak mistrzostwa Anglii tylko przypieczętują brak nowego kontraktu dla Wengera.

Francuz po 21 latach będzie musiał opuścić Emirates Stadium. Kanonierzy od kilku lat są w stagnacji, grają dobrze, ale więcej niż wicemistrzostwa nie są w stanie wywalczyć. W Lidze Mistrzów od dawna nie mają sukcesów, a progresu w grze Arsenalu nie widać. Jedynie co broni Francuza to brak parcia na spektakularne transfery. Mądra polityka transferowa przekłada się jednak na brak wyników, a może to już Wenger wypalił się w Arsenalu, ponieważ dysponuje silnym zespołem zdolnym do walki o mistrzostwo Anglii.

Czy Wenger powinien zostać w Arsenalu na kolejne lata?