Sparingowo: Ruch Chorzów przegrał po golu czeskiej gwiazdy

W ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem sezonu piłkarze Ruchu Chorzów przegrali w Hiszpanii ze Slovanem Liberec 0:1. Jedynego gola strzelił w 40. minucie Milan Baros.

Michał Piegza
PAP / Marcin Bednarski
Sezon 2016/2017 jest trudny zarówno dla Ruchu Chorzów i Slovana Liberec. Obydwa zespoły wiosną będą walczyły o utrzymanie. W czwartek drużyny spotkały się w Hiszpanii w meczu kontrolnym. Dla Niebieskich był to ostatni sprawdzian przed rundą wiosenną.

Pojedynek zakończył się zwycięstwem Czechów 1:0. Gola w 40. minucie zdobyła dawna gwiazda m.in. Liverpoolu i Galatasaray Stambuł Milan Baros, który do siatki trafił z kilku metrów.

Ruch miał w meczu swoje szanse, m.in. w słupek uderzył Kamil Mazek. Chorzowianie w spotkaniu zagrali bez kilku graczy, którzy zmagają się z drobnymi urazami. Jednak Michał Helik, Martin Konczkowski, Marcin Kowalczyk i Jakub Arak mają być gotowi do meczu z Cracovią, który zainauguruje rundę wiosenną.

Ruch Chorzów - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
0:1 - Baros 40'

Skład Ruchu Chorzów: Hrdlicka (61' Miszczuk) - Pazio, Grodzicki (51' Koj), Cichocki, Oleksy (56' Trojak) - Mazek, Gamakow (84' Bargiel), Urbańczyk (61' Surma), Lipski, Visnakovs (46' Moneta) - Niezgoda.