Bundesliga: Lewandowski może podziękować Piszczkowi - Borussia lepsza w hicie kolejki

Borussia Dortmund wygrała w hicie Bundesligi z RB Lipsk 1:0. Jedynego gola zdobył przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang, a pełne 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek.

Bartosz Zimkowski
Aubameyang w sezonie 2016/17 był najlepszym strzelcem Bundesligi PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Aubameyang w sezonie 2016/17 był najlepszym strzelcem Bundesligi
Łukasz Piszczek miał przed tym meczem problemy zdrowotne, jednak ostatecznie znalazł się w podstawowym składzie Borussii Dortmund.

Od pierwszych sekund było to żywe spotkanie. Trwała walka o środek boiska i żadna ze stron nie była w stanie przejąć inicjatywy. Lipsk starał się atakować, jednak lepsze okazje tworzyli gospodarze.

W pierwszej odsłonie stworzyli dwie idealne. W 33. minucie Ousmane Dembele, który był bardzo aktywny, dośrodkował na szósty metr, gdzie Pierre-Emerick Aubameyang trochę źle ustawił się do strzału i piłka poszybowała nad poprzeczką.

Kopię sytuacji mieliśmy 120 sekund później. Dembele ponownie urwał się prawą flanką, minął dwóch rywali i znów dograł przed bramkę. Tym razem Aubameyang zgubił krycie i niemal "do pustaka" wpakował piłkę do siatki. To był gol numer 17 w Bundeslidze gabońskiego napastnika.

Kwadrans po zmianie stron z boiska musiał zejść najbardziej aktywny zawodnik Borussii - Dembele. Młodemu graczowi zaczął doskwierać jakiś uraz i niezbędna była roszada.

Wcześniej gospodarze przeprowadzili bardzo szybką kontrę. Aubameyang wykorzystał swoją szybkość, zagrał przed pole karne do Marco Reusa. Niemiec minął obrońcę i oddał kiepski strzał lewą nogą.

Reus jeszcze jedną świetną okazję miał w samej końcówce spotkania, gdy znów piłkę podał mu Aubameyang, lecz i tym razem piłkarz Borussii nie był w stanie pokonać bramkarza.

Ostatecznie Borussia zwyciężyła 1:0 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Piszczek był mało widoczny i większość meczu skupiał się na defensywie.

Borussia Dortmund - RB Lipsk 1:0 (1:0)
1:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 35'

Borussia: Burki - Piszczek (85' Passlack), Papastathopoulos, Bartra, Schmelzer - Weigl - Durm, Dembele (61' Pulisic), Guerreiro (77' Ginter), Reus - Aubameyang.

RB Lipsk: Gulacsi - Bernardo, Orban, Compper, Halstenberg - Kaiser (80' Palacios), Khedira (66' Upamecano), Ilsanker, Keita - Poulsen, Selke (73' Burke).

Żółte kartki: Aubameyang (Borussia) oraz Bernardo, Upamecano, Compper (Lipsk).

Sędzia: Tobias Stieler.

Kto zajmie wyższą pozycję na koniec sezonu?