Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PZPN zajął stanowisko w sprawie "Małego Fryzjera"

Nie milkną echa sprawy Andrzeja B. Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski zajął stanowisko w związku z działalnością byłego trenera, na którym ciąży wyrok za korupcję.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Polski Związek Piłki Nożnej PAP / Bartłomiej Zborowski / Polski Związek Piłki Nożnej
Przypomnijmy, że Andrzej B. jest dożywotnio pozbawiony prawa działalności w futbolu. Co więcej, ciąży na nim prawomocny wyrok sądowy, zakazujący mu działalności w profesjonalnym futbolu przez pięć lat. Tymczasem jak sam niedawno przyznał, "pomaga, ocenia i doradza" w Agencji Sportowej Anna Sobczyk. To ten podmiot negocjował ostatnio przedłużenie umowy Wisły Płock z Piotrem Wlazłą.

"Z Uchwały Zarządu PZPN z dnia 27 marca 2015 roku w sprawie współpracy z pośrednikami transakcyjnymi, jednoznacznie wynika, iż pośrednikiem transakcyjnym, jak i osobą upoważnioną do działania w jego imieniu, winna być osoba o nieposzlakowanej reputacji, nieskazana prawomocnym wyrokiem za jakiekolwiek przestępstwa umyślne oraz niepodlegająca karze dyscyplinarnej za korupcję w sporcie (art. 2 uchwały).

Klub, zawodnik lub pośrednik transakcyjny, który narusza lub stosuje postanowienia uchwały w sposób niezgodny z jej treścią, podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej (art. 10 uchwały)" - komunikat o takiej treści wydał Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski.

Polski Związek Piłki Nożnej zamierza w najbliższym czasie przekazać klubom szczebla centralnego, a także związkom wojewódzkim listę osób objętych prawomocnymi karami dyscyplinarnymi, a także posiadających sądowy zakaz zajmowania stanowisk związanych z uczestniczeniem w profesjonalnych zawodach sportowych.

ZOBACZ WIDEO Jakub Rzeźniczak o głośnym transferze Legii: To będzie bardzo duże wzmocnienie


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej uda się skutecznie uniemożliwić działalność Andrzejowi B.?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPN
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×