Jan Kocian zadowolony z gry Podbeskidzia. "Nie pamiętam takiego meczu"

Podbeskidzie Bielsko-Biała w pierwszym sparingu w Turcji pokonało 2:0 rumuński zespół ACS Sepsi OSK. Zadowolony z gry swoich podopiecznych był trener bielskiego klubu, Jan Kocian.

Łukasz Witczyk

Podbeskidzie Bielsko-Biała dominowało nad rumuńskim II-ligowcem przez całe spotkanie, choć długo swojej przewagi nie potrafiło udokumentować bramką. To udało się dopiero w 71. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Jozef Dolny. W końcówce prowadzenie podwyższył za to Szymon Lewicki.

Z poczynań w ofensywie, ale i dobrej gry w obronie zadowolony był trener bielskiego zespołu. - Cały mecz był dobry z naszej strony. Nie pamiętam spotkania z tyloma okazjami. Graliśmy dobrze w ofensywie, ale i w defensywie praktycznie nie dopuściliśmy rywali do żadnej sytuacji - ocenił Jan Kocian.

W potyczce z rumuńskim zespołem w składzie Podbeskidzia zadebiutowali pozyskani dzień przed wylotem do Turcji obrońcy: Paweł Moskwik i Mariusz Malec. - Zarówno Moskwik, jak i Malec pokazali swoją jakość. Malec jest jeszcze zbyt krótko z nami, by dostać szansę przez 90 minut. Będzie grał w kolejnych meczach, wiemy na co go stać, bo pokazał to w Olimpii. Moskwik dał nam dużo szybkości i dośrodkowań z lewej strony. Jestem spokojny i zadowolony z ich występu - przyznał Kocian.

Podczas zgrupowania w Turcji bielszczanie rozegrają jeszcze trzy sparingowe spotkania. Rywalami Górali będą kazachski Okżetpes Kokczetaw, węgierski Balmazuvaros FC oraz ukraiński Czernomorec Odessa.

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała wiosną włączy się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy?