Puchar Niemiec: pewna wygrana Hamburgera SV, Arminia Bielefeld gra dalej

Po pełnym emocji spotkaniu 1/8 finału Pucharu Niemiec Hamburger SV pokonał 1.FC Koeln 2:0 i wywalczył awans do kolejnej fazy. Z dalszej gry w tych rozgrywkach cieszyć się mogą również piłkarze Arminii Bielefeld.

Łukasz Witczyk
Radość piłkarzy Hamburgera SV PAP/EPA / PAP/EPA/Daniel Reinhardt / Radość piłkarzy Hamburgera SV

Hamburger SV prowadzenie objął już w 5. minucie. Fatalną postawę obrońców 1.FC Koeln wykorzystał Gideon Jung, który z najbliższej odległości skierował piłkę do pustej bramki. Goście starali się szybko odrobić straty, ale to gospodarze byli groźniejsi. W 19. minucie prowadzenie mógł podwyższyć Luca Waldschmidt, ale po jego strzale z dwudziestego metra piłka nieznacznie minęła słupek.

Ekipa z Kolonii nacierała na bramkę Rene Adlera, a ten popisywał się udanymi interwencjami. Z dobrej strony pokazywał się grający na prawej obronie Paweł Olkowski, który udanie włączał się w ofensywne akcje przyjezdnych. W 56. minucie goście nie wykorzystali idealnej sytuacji do doprowadzenia do wyrównania. Trzykrotnie Adler bronił mocne uderzenia przeciwników: najpierw Artjomsa Rudnevsa, a następnie z pomocą obrońcy Simona Zollera. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał również Anthony Modeste, któremu świetnie dograł Olkowski.

Hamburger SV nie zamierzał zadowolić się jednobramkowym prowadzeniem, które przy ofensywnych zapędach gości, w każdej chwili mogło zostać stracone. Gospodarze sami groźnie kontrowali i w 76. minucie dopięli swego. Błąd w tej sytuacji popełnił Olkowski, który podał pod nogi przeciwnika. Ostatecznie piłka trafiła do Bobby'ego Wooda, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali i zapewnił swojej drużynie awans do ćwierćfinału Pucharu Niemiec.

W innym spotkaniu grająca na czwartym szczeblu rozgrywek FC-Astoria Walldorf po rzutach karnych przegrała z broniącą się przed spadkiem z 2. Bundesligi Arminią Bielefeld. Goście prowadzenie objęli w 52. minucie po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego Toma Schuetza. IV-ligowiec doprowadził do wyrównania w 78. minucie, gdy piłkę po wrzutce zza linii bocznej przedłużył Marcel Carl i przelobował bramkarza. W rzutach karnych Arminia wygrała 5:4.

Wyniki:

Hamburger SV - 1.FC Koeln 2:0 (1:0)
1:0 - Gideon Jung 5'
2:0 - Bobby Wood 76'

FC-Astoria Walldorf - Arminia Bielefeld 1:1 (0:0, 1:1, 1:1), karne: 4:5.

4:5 - Salger

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Hamburger SV awansuje do finału Pucharu Niemiec?