Gol Kamila Wilczka w sparingu Broendby

Kamil Wilczek strzelił bramkę dla Broendby w meczu sparingowym. Rywalem drużyny z Danii był IFK Goeteborg. Pojedynek zakończył się remisem 2:2, a w rzutach karnych lepsi byli Duńczycy.
Bartosz Zimkowski
Kamil Wilczek Getty Images / Giuseppe Bellini / Kamil Wilczek

Polski napastnik wyszedł w podstawowym składzie Broendby IF w starciu ze szwedzkim zespołem IFK Goeteborg. Jego partnerem był Teemu Pukki i to właśnie on w 15. minucie otworzył wynik spotkania.

Broendby kontrolowało przebieg meczu, ale w 33. minucie nadziało się na kontrę, którą skutecznym strzałem wykończyć Soeren Rieks. Tuż przed przerwą sam na sam z bramkarzem przeciwnika znalazł się Kamil Wilczek i wykorzystał tę okazję. Duńczycy znów prowadzili.

Pojedynek ostatecznie zakończył się remisem 2:2 w regulaminowym czasie gry, ponieważ w doliczonym Elias Mar Omarsson doprowadził do wyrównania. Jako, że był to turniej rozgrywany w Dubaju, to sędzia zarządził serię rzutów karnych, które lepiej wykonywali piłkarze IFK.

Wilczek grał przez 45 minut. W przerwie w Broendby dokonało ośmiu zmian.

Liga duńska rozgrywki wznawia 17 lutego.