Luis Enrique: Nie zasłużyliśmy na taki wynik

- Nie zasłużyliśmy na taki wynik, ale zasłużyliśmy na awans - powiedział Luis Enrique po rewanżowym meczu półfinału Pucharu Króla pomiędzy Barceloną a Atletico Madryt (1:1).

Tomasz Skrzypczyński
Getty Images / Alex Grimm

Przed rewanżem z Atletico FC Barcelona była w komfortowej sytuacji. Duma Katalonii wywiozła przecież z Vicente Calderon bardzo korzystny wynik - po golach Luisa Suareza i Leo Messiego wygrała tam z Atletico 2:1.

Wtorkowy mecz był jednak niezwykle emocjonujący do ostatniego gwizdka. Na Camp Nou działo się bardzo wiele i choć gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, zdołali utrzymać korzystny dla siebie remis do końca.

Po spotkaniu Luis Enrique był usatysfakcjonowany z postawy swojej drużyny. Szczególnie z końcówki, w której Atletico atakowało bez przerwy, dążąc do zdobycia gola dającego dogrywkę.

- Nie zasłużyliśmy na taki wynik, który jest trochę mylący. Drużyna przetrwała bardzo trudne momenty, końcówka była bardzo nerwowa. Jednak zasłużyliśmy na awans - powiedział trener Barcelony.

Enrique pochwalił także swoich graczy za postawę w ostatnich tygodniach, ponieważ musieli rozgrywać mecze co trzy dni. - Nie wiem, czy była w Europie drużyna, która była zmuszona do gry co 60 godzin. Z takiego nadmiaru spotkań biorą się kontuzje - ocenił.

W finale rozgrywek Blaugrana zagra ze zwycięzcą drugiego półfinału Celta Vigo - Deportivo Alaves.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy FC Barcelona zdobędzie po raz trzeci z rzędu Puchar Króla?