Odwołano mecz Lotto Ekstraklasy

Ekstraklasa S.A. poinformowała o odwołaniu meczu 21. kolejki. W Lublinie Górnik Łęczna miał zmierzyć się z Zagłębiem Lubin. Spotkanie przełożono na 7 marca.

Michał Piegza
Michał Piegza
PAP / PAP/Wojciech Pacewicz
W czwartkowy wieczór Ekstraklasa S.A. wydała komunikat, w którym poinformowała, że mecz Górnika Łęczna z KGHM Zagłębiem Lubin nie odbędzie się w pierwotnym terminie (11 lutego, godzina 15:30). - Decyzję skonsultowaliśmy z obydwoma klubami i przede wszystkim z greenkeeperem Areny Lublin, Sebastianem Sadziem. Ponieważ mamy sporo terminów rezerwowych na pojedyncze mecze, wybraliśmy optymalne rozwiązanie dla jakości meczu i murawy, mając także z tyłu głowy fakt, iż w czerwcu stadion w Lublinie będzie gościł reprezentację Polski na meczach UEFA Euro U-21 - wyjaśnił cytowany przez oficjalną stronę Ekstraklasy S.A. Marcin Stefański, Dyrektor Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy.

W ostatnim czasie w Lublinie padał śnieg oraz występowały duże przymrozki. Rozgrywanie spotkania na takiej murawie groziło jej zniszczeniem. Mecz przełożono na 7 marca na godzinę 18:00.

Ekstraklasa S.A. poinformowała ponadto, że nie ma sygnałów, aby zagrożone było rozegranie pozostałych meczów 21. kolejki.

ZOBACZ WIDEO Podsumowanie zimowego okna transferowego: Grosicki, Legia i Chińczycy
Wznawianie rozgrywek ligowych w połowie lutego to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×