Liga Europy: FK Rostów rozgromił Spartę, słodki powrót Macieja Rybusa

Piłkarze FK Rostów gromią na własnym stadionie. W pierwszym meczu o wejście do najlepszej szesnastki Ligi Europy pokonali 4:0 Spartę Praga. Olympique Lyon z Maciejem Rybusem w składzie wygrał 4:1 z AZ Alkmaar.

PAP/EPA / PAP/EPA/ERWIN SPEK
FK Rostów jest spadochroniarzem z Ligi Mistrzów, gdzie w fazie grupowej rywalizował z Atletico Madryt oraz Bayernem Monachium. Z Bawarczykami zwyciężył, pokazując jak potrafi korzystać z atutu własnego boiska. Po 45 minutach starcia z Spartą Praga drużyna z Rostowa prowadziła aż 3:0. Bezwzględnie punktowała rywala, który jesienią dzielnie stawiał czoła w meczach z Interem Mediolan czy Southampton. Po przerwie FK Rostów dorzucił na swoje konto czwartego gola.

Ani przełomowa, ani pasjonująca była godzina pojedynku KAA Gent z Tottenham Hotspur. Już wydawało się, że krótko po przerwie przedstawiciel Premier League przejął inicjatywę i zaatakował, a właśnie wówczas stracił gola. Jeremy Perbet dobił własne uderzenie do bramki Hugo Llorisa. Belgowie wygrali 1:0.

Nadspodziewanie dobrze wyglądał Olympique Lyon w meczu na terenie AZ Alkmaar. Nadspodziewanie, ponieważ w weekend przegrał w Ligue 1 z zespołem, który nie zwyciężał od grudnia. Być może drużynie z Lyonu pomógł powrót Macieja Rybusa. Na pewno pomógł Alexandre Lacazette, który zdobył dwa gole i poprowadził gości do zwycięstwa 4:1. Francuzi są blisko awansu.

Na wyjeździe wygrali ponadto piłkarze ACF Fiorentina z Borussią M'gladbach, Szachtara Donieck z Celtą Vigo oraz FC Kopenhaga z Ludogorcem Razgrad. Szczególnie efektowne było trafienie Federico Bernardeschiego, dzięki któremu 1:0 zwyciężyła Fiorentina.