Legia - Ajax: Koszmarna pomyłka sędziego. To zdjęcie wiele wyjaśnia

Spotkanie 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa i Ajaksem Amsterdam zakończyło się bezbramkowym remisem. W 8. minucie sędzia tego pojedynku popełnił koszmarny błąd.
Łukasz Witczyk
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski

Po strzale Davy'ego Klaassena piłkę w ostatniej chwili chwycił Arkadiusz Malarz, który uratował swój zespół przed stratą gola. Sędzia nie miał wątpliwości i nie uznał bramki, nakazując kontynuowanie gry. Jednak jak wykazały telewizyjne powtórki, popełnił koszmarny błąd.

Akcja z 8. minuty wywołała spore poruszenie na Twitterze. Powyższe zdjęcie rozwiązuje wszystkie wątpliwości. Sędzia David Fernandez Borbalan powinien uznać prawidłowo zdobytego przez Klaassena gola. Legia Warszawa w tej sytuacji miała bardzo dużo szczęścia.

Potwierdziła to również specjalna analiza w studiu Canal+. Ajax od 8. minuty powinien prowadzić 1:0.

Spotkanie w Warszawie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dodajmy, że rewanżowy mecz rozegrany zostanie za tydzień w Amsterdamie.

Fiorentina nie dała szans Udinese. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy sędzia wypaczył wynik pierwszej połowy?

Komentarze (61)
  • mortus Zgłoś komentarz
    Legia Warszawa , grała średnio, ale Ajax, byl minimalnie lepszy. Oczywiście, bramka była w 8 minucie dla Ajaxu. Ale , to coraz częściej się zdarza. Z tego wniosek, że jak najszybciej
    Czytaj całość
    należy wprowadzić system video. Natomiast gra Necida przypomina mi grę Prijovića. JEDNEGO DREWNIAKA , ZASTĄPIŁ , DRUGI DREWNIAK.
    • Tomasz Kazmierczak Zgłoś komentarz
      Mieli Farta zobaczymy co na wyjeździe???szkoda,że nic nie ustrzelili.....
      • Y3322 Zgłoś komentarz
        Bo tu nie ma uczciwosci czy honoru - jest rozpiździaj i kombinatorstwo.Ot , cały piłkarski świat i te wszystkie FIFY, UEFY i SREFY... Dziadostwo...
        • hack Zgłoś komentarz
          Błędy sędziów się zdarzają i tak wytłumaczą to np Hiszpanie, Holendrzy, Anglicy czy Niemcy, jeżeli arbiter pomyli się na ich korzyść, a na pewno nikt nie będzie prowadził
          sadomasochistycznych analiz udowadniając, że jego drużyna powinna przegrać. Tylko w Polsce mamy najuczciwszych dziennikarzy sportowych, z Canal+ na czele. Nawet jeżeli piłka przekroczyła linię, to powinna nad tym faktem zapaść kurtyna, wiadomo, że gospodarzom i ściany pomagają. Sędzia nie odgwizdał, gola nie ma. Dzięki remisowi dostaliśmy kolejne punkty w rankingu UEFA i należy liczyć, że w Amsterdamie Legia zagra lepiej i skuteczniej, Ajaks jest do ogrania.
          • Mariopoznan1 Zgłoś komentarz
            Gdzie legia nie może tam sędzia pomoże, standardy ekstraklasy przeszły do LE.
            • WoT_Iskra Zgłoś komentarz
              Jak ktoś ogląda La Lige to ten babol to pikuś przy tym co zrobił sedzia w meczu Barcelony . piłka byla metr w bramce nie zaslonieta !!!!!!!!!!!!!!!!!!! PIŁKA to gra BLEDOW. LECH 3-0
              TERMALICA 3 karne i kto tu komu pomaga !!!!!!!!!!!!!!!!!
              • robson19708 Zgłoś komentarz
                Ale was k.......wa boli że to nasza UKOCHANA LEGIA i TAKA JEST PRAWDA ALE MY was mamy d.......ie i czy wygramy czy przegramy zawsze Będziemy WIELKĄ LEGIĄ I TO O NAS BĘDĄ MÓWIĆ W EUROPIE
                a nie o was k.....sy.
                • karol3414 Zgłoś komentarz
                  Ja tam Legii nie lubię, kibicuje Lechowi ale wiecie co? Cieszą mnie pomyłki sędziego na korzyść polskich zespołów i gdyby tak sędzia pomylił się na korzyść Holendrów to cała
                  Holandia broniła by decyzji sędziego lub milcząco się z błędu cieszyła. U nas jest odwrotnie, dziwne to i niezrozumiałe dla mnie. Nie jesteśmy przecież aż tak gorliwie uczciwi i fair. Taka jest piłka, taki jest sport, czasem sędzia myli się na naszą korzyść, czasem na korzyść przeciwnika. Rewanż będzie zapewne trudniejszy, również z powodu tego błędu, zapewne sędzia będzie miał w głowie tego nieuznanego gola.
                  • Roberto Makar Zgłoś komentarz
                    legia powinna przegrac
                    • Onufry15 Zgłoś komentarz
                      Dlaczego żaden portal nie pokazuje PRAWIDŁOWEGO GOLA dla Holendrów?!!! Czyzby zmowa?!
                      • FeciuStartGN Zgłoś komentarz
                        Najlepsza transmisja byla w radiowej 1. Pan Andrzej Janisz to najlepszy z mozliwych komentatorow. SLucham cale 2 polowy. Chetnie obejrzalbym bramki z tego meczu ale juz ide spac, moze kiedys
                        sobie obejrze. Jako kibic Lecha mowie tak: Polska dostala punkty do rankingu za remis i z tego nalezy sie cieszyc. Mamy jedna druzyne na wiosne w pucharach i odlozmy te animozje. Brawo Legia, moze w Amsterdamie bedzie bramkowy remis. powodzenia