Serie A: cztery gole Juventusu Turyn przed Porto. Thiago Cionek tylko widzem

Piłkarze Juventusu Turyn zdali test przed dwumeczem z FC Porto w Lidze Mistrzów. Zgodnie z oczekiwaniami lider Serie A wygrał w 25. kolejce z US Palermo 4:1. Na boisku nie pojawił się Thiago Cionek.

PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO
Juventus Turyn nie rządził niepodzielnie w pierwszej połowie, ale był zespołem lepiej zorganizowanym, a przede wszystkim skuteczniejszym. Efektem było prowadzenie 2:0. Oba gole padły po rzutach wolnych. Piłkarze US Palermo faulowali mało rozważnie blisko pola karnego, za co karę wymierzyli Claudio Marchisio oraz Paulo Dybala. Szczególnie podkręcone uderzenie Argentyńczyka w 40. minucie wzbudziło zachwyt.

US Palermo próbowało grać odważnie. Może nawet za bardzo. Choć przyjezdni wystąpili w jaskini lwa, nie bronili się w jedenastu jak Cagliari Calcio czy FC Crotone w meczach z Juventusem. Drużyna z nizin tabeli oddała cztery celne uderzenia, próbowała uruchomić swojego asa Iliję Nestorowskiego, ale na mistrza Włoch to za mało.

Prowadzenie Juventusu na 3:0 podwyższył w 63. minucie Gonzalo Higuain i został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. W ostatniej minucie regulaminowego czasu zrewanżował się Dybali za wcześniejszą asystę, a wynik na 4:1 ustalił Iwajło Czoczew po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. To była zasłużona, honorowa bramka przyjezdnych.

Trener Massimiliano Allegri nie wystawił w tym spotkaniu Miralema Pjanicia i Stephana Lichtsteinera. W przerwie na ławkę rezerwowych powędrował Sami Khedira. Spodziewano się jeszcze, że boisko opuści przedwcześnie Higuain, ale został do samego końca i jeszcze rzutem na taśmę zanotował 2. asystę w sezonie. Argentyński duet gwiazd Higuain i Dybala był w centrum wydarzeń przy wszystkich golach.

Stara Dama nie straciła w tym sezonie nawet punktu na własnym stadionie i jest liderem Serie A. Nad AS Roma ma obecnie 10 "oczek" przewagi. Gorzki smak dla Juventusu miała stracona bramka, ponieważ była pierwsza w Turynie od blisko miesiąca. US Palermo zostaje w strefie spadkowej z małymi szansami na utrzymanie.

Całe spotkanie w rezerwie gości spędził Thiago Cionek.

Juventus Turyn - US Palermo 4:1 (2:0)
1:0 - Claudio Marchisio 13'
2:0 - Paulo Dybala 40'
3:0 - Gonzalo Higuain 63'
4:0 - Paulo Dybala 89'
4:1 - Iwajło Czoczew 90'

Juventus: Gianluigi Buffon - Dani Alves, Medhi Benatia, Leonardo Bonucci, Kwadwo Asamoah - Sami Khedira (46' Mario Lemina), Claudio Marchisio (75' Tomas Rincon), Marko Pjaca - Paulo Dybala, Gonzalo Higuain, Stefano Sturaro (70' Juan Cuadrado).

Palermo: Josip Posavec - Andrea Rispoli, Edoardo Goldaniga, Sinisa Andelković, Haitam Aleesami - Bruno Henrique, Mato Jajalo (51' Toni Sunjić), Iwajło Czoczew - Roland Sallai (71' Carlos Apna Embalo), Ilija Nestorowski, Norbert Balogh (82' Alessandro Diamanti).

Żółte kartki: Marchisio (Juventus) oraz Goldaniga (Palermo).