Puchar Anglii: Chelsea bez wysiłku awansowała do ćwierćfinału

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Chelsea pokonała Wolverhampton Wanderers 2:0 w meczu 1/8 Pucharu Anglii. Bramki dla The Blues zdobyli Pedro Rodriguez oraz Diego Costa.

[tag=1719]

Antonio Conte[/tag] wystawił silną jedenastkę, ale w połowie była ona rezerwowa, a druga część to podstawowy skład z Edenem Hazardem, Diego Costa i Pedro Rodriguezem na czele.

Pierwsze fragmenty spotkania o dziwo należały do zespołu z The Championship i w piątej minucie Wolverhampton Wanderers powinno cieszyć się z bramki. Kurt Zouma źle wybił piłkę, która trafiła na dwunasty metr, a tutaj George Saville huknął w słupek.

Później inicjatywę przejęła drużyna z Londynu i efektem tego była sytuacja sam na sam z bramkarzem Williana. Brazylijczyk chciał podbić piłkę nad golkiperem, lecz zrobił to za lekko i Ikeme złapał futbolówkę.

W drugiej połowie Chelsea nie pozwalała Wilkom na zbyt wiele, a sama w 65. minucie zdobyła bramkę. To była bardzo składna akcja The Blues i w jej końcowym momencie idealne dośrodkowanie do Pedro posłał Willian, a niepilnowany Hiszpan z kilku metrów wpakował piłkę głową do siatki Wilków.

W końcówce spotkania londyńczycy mogli postawić kropkę nad "i", kiedy po kontrze Eden Hazard zagrał do Cesca Fabregasa, który z 10 metrów strzelił wyraźnie obok bramki.

Ostatecznie Chelsea wygrała 2:0, ponieważ w 89. minucie piłka przypadkowo trafiła do Diego Costy na 14 metr, który płaskim i silnym strzałem wpakował ją do siatki. The Blues awansowali do ćwierćfinałów Pucharu Anglii nie tracąc zbyt dużo sił.

Wolverhampton Wanderers - Chelsea FC 0:2 (0:0) 0:1 - Pedro Rodriguez 65'  0:2 - Diego Costa 89'

Wolves: Ikeme - Coady, Batth, Hause, Doherty - Price, Saville (84' Saiss) - Helder Costa, Edwards, Weimann (76' Wilson) - Bodvarsson (84' Ronan).

Chelsea: Begović - Zouma, Terry, Ake - Moses, Chalobah, Fabregas, Pedro (73' Azpilicueta) - Willian (80' Kante), Diego Costa, Hazard.

Żółte kartki: Saville, Batth (Wolves) oraz Pedro (Chelsea).

Sędzia: Jon Moss.