Liga Europy: mocne przyspieszenie i awans Olympiakosu Pireus

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/TURAR KAZANGAPOV /
PAP/EPA / PAP/EPA/TURAR KAZANGAPOV /

Piłkarze Olympiakosu Pireus wygrali 3:0 na stadionie Osmanlispor FK i dostali się do najlepszej szesnastki Ligi Europy. Grecy zapewnili sobie awans w drugiej połowie rewanżu.

W tym artykule dowiesz się o:

Przełom w dwumeczu nastąpił po 137 minutach. Ani w Grecji, ani w pierwszej połowie w Turcji, nie padła bramka. Impas przerwał Karim Ansarifard, który przyczaił się na drugim słupku i wpakował piłkę z bliska do bramki. Wcześniej Alberto Botia przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Osmanlispor FK potrzebował dwóch goli, by awansować.

Karim Ansarifard to Irańczyk w barwach Olympiakosu Pireus. W Grecji występuje od blisko dwóch lat, a w przeszłości był łączony z klubami w Turcji.

Gospodarze próbowali atakować, kibice reagowali na akcje Olympiakosu głośnymi gwizdami, ale nie zdeprymowali bramkarza Nicolę Lealiego, który interweniował w kilku, niebezpiecznych sytuacjach. Był jednym z bohaterów wieczoru.

W trudniejszym momencie Olympiakos zareagował drugim golem. Zmiennik Thanasis Androutos miał dużo miejsca na połowie gospodarzy, a solowy rajd zakończył podaniem do Tarika Elyounoussiego, który trafił głową w 70. minucie. Wynik na 3:0 ustalił Ansarifard w 87. minucie.

Olympiakos jest pierwszym i ostatnim zespołem z Grecji, który w tym sezonie awansował do najlepszej szesnastki Ligi Europy. Turcja straciła już dwóch przedstawicieli i ostatnią nadzieją jest Besiktas Stambuł.

Osmanlispor FK - Olympiakos Pireus 0:3 (0:0) 0:1 - Karin Ansarifard 47' 0:2 - Tarik Elyounoussi 70' 0:3 - Karin Ansarifard 87'

Wynik dwumeczu: 0:3. Awans: Olympiakos

Osmanlispor: Zydrunas Karcemarskas - Avdija Vrsajević, Numan Curuksu, Vaclav Prochazka, Tiago Pinto (66' Muhammed Bayir) - Musa Cagiran (74' Mehmet Guven), Badou N'Diaye - Thievy Bifouma, Adam Maher, Adrien Regattin (74' Dzon Delarge) - Pierre Webo.

Olympiakos: Nicola Leali - Diego Figueiras, Manuel Da Costa, Alberto Botia, Aly Cissokho - Andre Martins (64' Thanasis Androutsos), Panagiotis Retsos - Seba, Konstantinos Fortounis (86' Alaixys Romao), Tarik Elyounoussi (80' Giorgos Manthatis) - Karim Ansarifard.

Żółte kartki: Maher, Bifouma (Osmanlispor).

Sędzia: Istvan Vad (Węgry).

Czy Olympiakos Pireus awansuje do finału Ligi Europy?