LE: rozczarowanie w Londynie. Tottenham Hotspur odpadł z rozgrywek

Tottenham Hotspur został wyeliminowany z Ligi Europy przez belgijski zespół KAA Gent. W Londynie padł remis 2:2, a w pierwszym spotkaniu wygrali goście czwartkowego pojedynku (1:0).

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA
Tottenham z werwą rozpoczął ten mecz. Chciał jak najszybciej odrobić jednobramkową stratę i udało się zrobić to już w dziesiątej minucie. Błąd w tej sytuacji popełnili defensorzy gości, którzy po prostu przepuścili piłkę, a dzięki temu Christian Eriksen wyszedł sam na sam z bramkarzem i chociaż kąt był dość ostry, to strzałem między nogami golkipera dał prowadzenie Kogutom.

Gent dość niespodziewanie wyrównał w 20. minucie. Po rzucie rożnym piłka spadła na piąty metr, gdzie Simon walczył o futbolówkę z Harry'm Kane'em, ale ostatecznie to Anglik sam wpakował ją do siatki.

Sytuacja Tottenhamu mocno skomplikowała się kilka minut przed przerwą. Dele Alli sfrustrowany nie odgwizdaniem faulu przez sędziego z impetem ruszył na rywala i wyprostowaną nogą powalił Brechta Dejaeghere. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna - czerwona kartka dla 20-latka.

Po zmianie stron londyńczycy podkręcili tempo i mimo iż grali w osłabieniu, to w 61. minucie zdobyli bramkę. Kyle Walker zagrał do Eriksena, który tylko trącił piłkę, a Victor Wanyama oddał piękny strzał w okienko z 15 metrów.

Londyńczycy cały czas atakowali, tworzyli sobie kolejne okazje strzeleckie. W końcu trener gości sięgnął po Jeremy'ego Perbeta, który w pierwszym meczu strzelił jednego gola. I tym razem ten zawodnik był bohaterem. W 82. minucie po jednej z nielicznych akcji Gentu Perbet oddał uderzenie z dziewięciu metrów, futbolówka odbiła się od Diera i wpadła do siatki.

Bramka ta podcięła skrzydła Tottenhamowi i ten nie zdołał już zdobyć gola. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 2:2, a to oznacza, że do dalszej rundy awansował KAA Gent.

Tottenham Hotspur - KAA Gent 2:2 (1:1)
1:0 - Christian Eriksen 10
1:1 - Harry Kane (sam.) 20'
2:1 - Victor Wanyama 61'
2:2 - Jeremy Perbet 82'

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Davies (58' Son) - Wanyama, Dier (89' Janssen) - Dembele (74' Winks), Eriksen, Alli - Kane.

KAA Gent: Kalinić - Mitrović, Gershon, Dejaegere (56' Verstraete), Gigot - Saief, Foket - Simon (75' Perbet), Esiti, Milicević (46' Matton) - Coulibaly.

Żółte kartki: Jan Vertonghen, Kyle Walker, Eric Dier, Harry Winks, Victor Wanyama (Tottenham) oraz Brecht Dejaeghere, Kenneth Saief, Lovre Kalinić, Louis Verstraete, Kalifa Coulibaly (Gent).

Czerwona kartka: Dele Alli /39' - za faul/ (Tottenham).