Sparingowo: Sandecja Nowy Sącz wygrała na koniec okresu przygotowawczego

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego zwycięstwem zakończyli okres przygotowawczy przed rundą wiosenną 2016/17. W ostatnim sparingu pokonali Garbarnię Kraków 1:0. Decydującą bramkę zdobył Wojciech Trochim.

Marcin Rogowski
Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła praktycznie żadnych emocji. Kibicom zebranym na stadionie tylko trzy razy nieco podniosło się ciśnienie. Były to momenty, gdy sędzia nie podyktował rzutów karnych. Każda z tych decyzji była błędna, ponieważ zarówno Bartłomiej Dudzic, Mateusz Wdowiak oraz gracz z Krakowa byli faulowani w obrębie szesnastki.

Druga połowa była nieco bardziej pasjonująca. Przede wszystkim podopieczni Radosława Mroczkowskiego zaczęli grać o niebo lepiej, dzięki czemu stwarzali sobie okazje do zdobycia gola. Jednak w bramce rywali bardzo dobrze spisywał się Marcin Cabaj. Były goalkeeper Sandecji skapitulował dopiero w 65. minucie. Wtedy to z rzutu wolnego uderzył Wojciech Trochim, a uczynił to tak precyzyjnie, że piłka trafiła w samo okienko bramki. Zawodnicy Garbarni próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale ich próby spełzły na niczym i to sądeczanie zeszli z boiska jako zwycięzcy.

Tym samym piłkarze z Nowego Sącza - z bilansem 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 2 porażki w sparingach - zakończyli okres przygotowawczy przed rundą wiosenną sezonu 2016/17. Teraz czeka ich walka o ligowe punkty i być może awans do Lotto Ekstraklasy. Pierwszą przeszkodą na tej trudnej drodze będzie Pogoń Siedlce, z którą zmierzą się 4 marca, o godzinie 16:00 na Stadionie im. Ojca Władysława Augustynka.

Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
1:0Wojciech Trochim 65'.

Sandecja (I połowa): Michał Gliwa - Lukas Kubań, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bućko, Kamil Słaby - Bartłomiej Dudzic, Michał Gałecki, Grzegorz Baran, Mateusz Wdowiak, Maciej Małkowski - Tomasz Zając.

Sandecja (II połowa): Łukasz Radliński - Lukas Kubań (70' Adrian Basta), Dawid Szufryn (70' Adrian Jurkowski), Michal Piter-Bućko, Kamil Słaby (70' Michał Szeliga) - Bartłomiej Dudzic (70' Adrian Danek), Wojciech Trochim, Grzegorz Baran (70' Bartłomiej Kasprzak), Maciej Małkowski (70' Hubert Maślanka) - Mateusz Wdowiak (70' Zawodnik Testowany), Charlie Trafford.

Jak zakończy się obecny sezon dla piłkarzy Sandecji Nowy Sącz?