Ligue 1: pogrom w Marsylii, francuski klasyk dla Paris Saint-Germain

W meczu 27. kolejki Ligue 1 Paris Saint-Germain rozgromiło w Marsylii miejscowy Olympique aż 5:1. Francuski klasyk z trybun oglądało ponad 65 tysięcy widzów, którzy nie mieli powodów do radości.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA

Choć faworytem spotkania było Paris Saint-Germain, to nikt w Marsylii nie przypuszczał, że francuski klasyk zakończy się dla Olympique'u kompromitacją. Mistrzowie Francji dominowali od pierwszego gwizdka i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Gospodarze byli bezradni, mieli problem ze stworzeniem sobie jakiejkolwiek sytuacji pod bramką przeciwnika.

Paryżanie prowadzenie objęli już w 6. minucie. Po dośrodkowaniu ze środka pola Thiago Silva głową dograł do Marquinhosa, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki i uciszył kibiców zgromadzonych na trybunach. W 16. minucie było już 2:0. Tym razem Edinson Cavani wykorzystał dogranie Javiera Pastore i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali. To oznaczało, że gospodarzom będzie się niezwykle trudno podnieść.

PSG dominowało i w pierwszej połowie stworzyło sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Obraz gry nie uległ zmianie po przerwie. Już w 50. minucie gola zdobył Lucas Moura, który wykorzystał błąd defensywy rywali. Asystował mu Blaise Matuidi. Nie był to koniec strzelania. W 61. minucie gola zdobył Julian Draxler, który kilka chwil wcześniej został wprowadzony na boisko, a w 73. minucie wynik meczu ustalił Matuidi.

Olympique zdołał odpowiedzieć tylko jednym golem. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Maxime'a Lopeza z woleja uderzył Rod Fanni. Bez szans na skuteczną interwencję był Kevin Trapp. Był to jedyny moment, gdy kibice w Marsylii mieli jakiekolwiek powody do radości. W całym meczu gospodarze oddali zaledwie trzy celne strzały. Dla porównania paryżanie mieli ich aż czternaście.

W składzie gości po raz kolejny zabrakło Grzegorza Krychowiaka. W innych niedzielnych meczach triumfy odniosły Olympique Lyon i SM Caen. W składzie Olympique nie znalazł się Maciej Rybus.

Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 1:5 (0:2)
0:1 - Marquinhos 6'
0:2 - Edinson Cavani 16'
0:3 - Lucas Moura 50'
0:4 - Julian Draxler 61'
1:4 - Rod Fanni 70'
1:5 - Blaise Matuidi 73'

Olympique Marsylia: Pele - Sakai, Fanni, Rolando, Evra (46' Bedimo) - Lopez, Vainqueur, Zambo - Thauvin (67' Sertić), N'Jie (51' Cabella), Payet.

Paris Saint-Germain: Trapp - Meunier, Marquinhos, Silva, Kurzawa - Verratti, Rabiot - Pastore (55' Draxler), Lucas (74' di Maria), Matuidi - Cavani (82' Ben Arfa).

Żółte kartki: Evra, Cabella (Olympique Marsylia) oraz Verratti (Paris Saint-Germain).