2. Bundesliga: gol i asysta Waldemara Soboty dla FC St. Pauli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Foto Olimpik / Waldemar Sobota
Newspix / Foto Olimpik / Waldemar Sobota

W meczu 22. kolejki 2. Bundesligi FC St. Pauli rozgromiło przed własną publicznością Karlsruher SC 5:0. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Waldemar Sobota.

Były reprezentant Polski rozegrał cały mecz i był jednym z wyróżniających się piłkarzy zespołu z Hamburga. Waldemar Sobota w 50. minucie zdobył gola po dograniu Envera Cenka Sahina. Dwie minuty później Polak miał udział przy bramce Aziza Bouhaddouza, który w drugiej połowie popisał się klasycznym hat-trickiem.

Dla Soboty był to pierwszy gol w tym sezonie. 29-letni były reprezentant Polski ma na swoim koncie również cztery asysty w rozgrywkach 2. Bundesligi. Była to jednocześnie jego szósta bramka zdobyta dla FC St. Pauli i siódma asysta.

FC St. Pauli walczy o utrzymanie na zapleczu Bundesligi. Po wygranej nad Karlsruher SC hamburczycy awansowali na gwarantujące pozostanie w lidze 15. miejsce, ale przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie dwa "oczka".

FC St. Pauli - Karlsruher SC 5:0 (1:0) 1:0 - Mats Moeller Daehli 12' 2:0 - Waldemar Sobota 50' 3:0 - Aziz Bouhaddouz 52' 4:0 - Aziz Bouhaddouz 58' 5:0 - Aziz Bouhaddouz 79'

Czy FC St. Pauli utrzyma się w 2. Bundeslidze?