PE: Ruch ukarany walkowerem za mecz ze Śląskiem

W środę piłkarze Ruchu pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ekstraklasy. Wysiłek Niebieskich poszedł jednak na marne, bowiem ze względu na uchybienia regulaminowe wynik spotkania został zweryfikowany na 3:0 dla gospodarzy.

Szymon Mierzyński

Decyzję o ukaraniu drużyny Bogusława Pietrzaka Komisja Ligi Ekstraklasy SA podjęła w czwartek. Przyczyną było złamanie przez Ruch punktu 13.6 regulaminu rozgrywek. Mówi on: "...drużyny biorące udział Pucharze Ekstraklasy uprawnione są do wymiany sześciu zawodników, z czego trzy zmiany mogą nastąpić w przerwie meczu, a trzy mogą nastąpić przez cały okres trwania gry...".

Chorzowianie dokonali we Wrocławiu czterech roszad, ale wszystkie miały miejsce w trakcie gry. W pierwszej połowie Artur Sobiech zastąpił Remigiusza Jezierskiego (35. minuta), natomiast po zmianie stron sztab szkoleniowy Ruchu przeprowadził trzy korekty: Maciej Mizgajski zmienił Marcina Nowackiego (87. minuta), Łukasz Janoszka pojawił się na boisku w miejsce Pavola Balaza (89. minuta), z kolei Dawid Szczypior zastąpił Artura Sobiecha (95. minuta).

Ekipa Bogusława Pietrzaka wygrała 2:1 po dwóch golach Marcina Zająca. Trafienie dla gospodarzy zaliczył Kamil Biliński.

Wynik został jednak zweryfikowany na 3:0 dla Śląska, a to oznacza, że aby awansować, piłkarze Ruchu będą musieli wysoko wygrać spotkanie rewanżowe. Odbędzie się ono w najbliższy poniedziałek w Chorzowie.