Nice I liga: dramatyczna końcówka, gol bramkarza! Znicz remisuje z Chojniczanką 3:3

Niesamowita historia wydarzyła się w Pruszkowie! W meczu Nice I ligi Znicz Pruszków zremisował 3:3 z liderem rozgrywek, Chojniczanką Chojnice. Gola na wagę remisu dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie bramkarz, Piotr Misztal.

Kamil Czarzasty
Newspix / ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

Spotkanie lepiej zaczęło się do plasujących się obecnie w strefie spadkowej pruszkowian. Już w 10. minucie objęli prowadzenie po tym, jak Aleksander Jagiełło wykorzystał rzut karny przyznany za zagranie ręką obrońcy gości we własnej "szestnastce".

Znicz bardzo mądrze bronił się przez większość I połowy, nie pozwalając liderowi z Chojnic na rozwinięcie skrzydeł. Ale tuż przed przerwą obrońcy gospodarzy pozwolili sobie na moment nieuwagi. Wykorzystali to goście. Gola do szatni zdobył Tomasz Mikołajczak, robiący użytek ze świetnego prostopadłego podania Rybskiego.

Gracze Chojniczanki z animuszem przystąpili do drugiej połowy. W roli głównej wystąpił Jacek Podgórski. W ciągu 5 minut - między 47. i 52. - zdobył dwa gole, dzięki którym jego zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

Wydawało się, że Znicz nie podniesie się po tych ciosach. Na szczęście dla zespołu z Pruszkowa, już w 54. minucie kontaktową bramkę zdobył Patryk Kubicki.

Do końca meczu Znicz próbował atakować, jednak tym razem umiejętnie w defensywie grali gracze Chojniczanki. Goście z Chojnic od czasu do czasu próbowali również wypadów pod pole karne gospodarzy, jednak nie zakończyli akcji bramką.

W końcówce Znicz rzucił wszystko na jedną szalę. Pod bramkę przeciwnika zapędzał się nawet golkiper gospodarzy, Piotr Misztal. I to właśnie dzięki swemu bramkarzowi pruszkowianie doprowadzili do wyrównania. W 91. minucie po dośrodkowaniu z rożnego bramkarz Znicza zdobył bramkę na wagę remisu.

Znicz Pruszków - Chojniczanka Chojnice 3:3 (1:1)

1:0 - Aleksander Jagiełło (k) - 10'
1:1 - Tomasz Mikołajczak - 45+1'
1:2 - Jacek Podgórski - 47'
1:3 - Jacek Podgórski - 52'
2:3 - Patryk Kubicki - 54'
3:3 - Piotr Misztal - 90+1'

Znicz Pruszków: Piotr Misztal – Damian Jakubik, Mateusz Długołęcki, Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz ('75 Mateusz Stryjewski) – Andrzej Niewulis – Aleksander Jagiełło, Maciej Machalski (68' Przemysław Kita), Patryk Kubicki – Maksymilian Banaszewski – Karol Podliński ('75 Adrian Paluchowski)

Chojniczanka Chojnice: Łukasz Budziłek - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzal, Przemysław Pietruszka – Jacek Podgórski, Paweł Zawistowski ('88 Michał Markowski), Rafał Grzelak (71' Mariusz Kryszak), Jakub Biskup (77' Łukasz Kosakiewicz) – Andrzej Rybski – Tomasz Mikołajczak

Żółte kartki: Kubicki, Długołęcki, Kita, Jakubik (Znicz) Pietruszka, Mikołajczak, Grzelak (Chojniczanka)

Czerwona kartka: Kita (za dwie żółte) (Znicz)

Czy Znicz Pruszków utrzyma się w I lidze?