Nice I liga: zabójcza dla Olimpii kontra Stali Mielec

Stal Mielec zmniejszyła stratę do Olimpii Grudziądz z czterech do jednego punktu w tabeli Nice I ligi. W bezpośrednim meczu w ramach 21. kolejki zwyciężyła 1:0.

Zwarcie w Mielcu trwało nieco ponad godzinę. Impas strzelecki przerwał w 63. minucie Mateusz Cholewiak, który skorzystał z dobrego, szybkiego wyprowadzenia piłki z własnej połowy i wpadł w pole karne Olimpii Grudziądz. Na koniec kontrataku pokonał strzałem Jakuba Wrąbla. Przyjezdni zostali ukarani za prostą stratę, a Stal Mielec wyszła na prowadzenie 1:0.

Po zmianie wyniku do ataku powinna ruszyć drużyna z Grudziądza, ale następne sytuacje podbramkowe stwarzał beniaminek. W 72. minucie Krystian Getinger strzelił z rzutu wolnego w mur, a kwadrans przed końcem Cholewiak nie znalazł sposobu na pokonanie Wrąbla. Kolejne uderzenia w kierunku bramki Olimpii oddali Krzysztof Drzazga oraz Kamil Radulj, więc biorąc pod uwagę obraz końcówki meczu, grudziądzanie otrzymali niski wymiar kary.

Olimpia miała szanse na zmianę wyniku w pierwszej połowie. Serca zadrżały gospodarzom w 30. minucie, kiedy Damian Michalik huknął pół metra obok spojenia słupka z poprzeczką Stali. Po przerwie trener Jacek Paszulewicz wprowadził z ławki rezerwowych dwóch południowców Jose Furtado oraz Wesllema Monteiro, a także Jakuba Łukowskiego, którzy nie dodali rumieńców grze Olimpii.

Dzięki zwycięstwu beniaminek oddalił się od strefy spadkowej i jest punkt za pokonanymi gośćmi w tabeli.

Stal Mielec - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Cholewiak 63'

Stal: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger - Wasił Panajotow, Piotr Marciniec - Szymon Sobczak (71' Krzysztof Drzazga) Kamil Radulj (76' Dominik Sadzawicki), Mateusz Cholewiak (87' Piotr Głowacki) - Aleksandyr Kolew.

Olimpia: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski (79' Jose Furtado), Lukas Klemenz, Matic Zitko, Marcin Woźniak - Marcin Smoliński, Kamil Kurowski - Damian Michalik (46' Wesllem Monteiro), Daniel Feruga, Adam Banasiak (64' Jakub Łukowski) - Karol Angielski.

Żółte kartki: Kolew, Panajotow, Cholewiak (Stal) oraz Kurowski, Michalik, Woźniak, Zitko (Olimpia).

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn).

Czy Stal Mielec zakończy sezon wyżej w tabeli niż Olimpia Grudziądz?