MKS - Pogoń:cztery gole w Kluczborku

Cztery gole padły w Kluczborku, gdzie zamykający tabelę Nice I ligi MKS Kluczbork podzielił się punktami z Pogonią Siedlce. Gospodarze remis uratowali w końcówce.

Michał Piegza
MKS Kluczbork jest wymieniany jako główny kandydat do spadku. Zespół jednak wciąż walczy. W sobotę urwał punkty wyżej notowanej Pogoni Siedlce.

Od początku więcej z gry mieli przyjezdni. W 20. minucie groźny strzał oddał Grzegorz Tomasiewicz. Doświadczony Wojciech Kaczmarek odbił piłkę, a dobitka Konrada Wrzesińskiego była niecelna.

W kolejnych minutach to gospodarze mieli swoje szanse. W 24. minucie Mohamed Essam uderzył tuż obok słupka. Kilka minut później gracze MKS wyprowadzili kontrę, ale w decydującym momencie źle rozegrali piłkę.

Bramki zaczęły padać po przerwie. W 49. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, którego na gola zamienił Mateusz Żytko. Gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. Indywidualną akcję przeprowadził Rafał Niziołek i Rafał Misztal musiał skapitulować. Po kolejnych trzech minutach Pogoń powinna ponownie prowadzić. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Dariusz Zjawiński, ale trafił w słupek.

Osiemnaście minut przed końcem było już jednak 1:2. Po rzucie rożnym w polu karnym MKS powstało zamieszanie. Przyjezdni zachowali zimną krew i po krótkim rozegraniu Eusebio Bancessi zdobył gola.

Strata bramki zmobilizowała zawodników z Kluczborka. Gospodarze ruszyli do ataku, do remisu doprowadzili dopiero na dwie minuty przed końcem. Rezerwowy Maciej Kowalczyk wbił piłkę do niemal pustej bramki. Chwilę później mogło być 3:2, jednak strzał Bartosza Brodzińskiego obronił Misztal.

MKS Kluczbork - Pogoń Siedlce 2:2 (0:0)
0:1 - Żytko (k.) 50'
1:1 - Niziołek 56'
1:2 - Bancessi 73'
2:2 - Kowalczyk 88'

MKS Kluczbork: Wojciech Kaczmarek - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz - Paweł Kubiak (68' Dominik Kościelniak), Rafał Niziołek, Maciej Załęcki, Sebastian Deja (74' Maciej Kowalczyk), Mohamed Essam - Michał Kojder (81' Tomasz Swędrowski).

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Łukasz Wójcik, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Konrad Wrzesiński, Piotr Mroziński, Marcin Burkhardt (90+1' Robert Janicki), Grzegorz Tomasiewicz (90' Marcin Paczkowski), Michał Bajdur (50' Eusebio Bancessi) - Dariusz Zjawiński.

Żółte kartki: Deja (MKS) oraz Burkhardt (Pogoń).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie)

Linetty i Bereszyński kontra wielkie Juve! Zobacz starcie Sampdoria – Juventus NA ŻYWO 19.03 o 14:55 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

MKS Kluczbork utrzyma się w Nice I lidze?