Stal - Olimpia: podział punktów w Stalowej Woli

Kibice w Stalowej Woli zobaczyli dwa gole. W meczu 22. kolejki piłkarskiej II ligi miejscowa Stal zremisowała z Olimpią Elbląg 1:1 (0:0). Ekipa z Podkarpacia cały czas czeka na pierwsze tegoroczne zwycięstwo.

Kamil Górniak

Spotkanie w Stalowej Woli do przerwy nie należało do najładniejszych. Na boisku panowało dużo chaosu, nie było konkretnej gry. Brakowało też klarownych okazji bramkowych. W 5. minucie powinna paść bramka dla gości, ale uderzenie Bartłomieja Danowskiego sprzed pola karnego minimalnie przeszło obok bramki Stali. Zielono-czarni praktycznie nie zagrozili bramce ekipy z Elbląga w pierwszej połowie. W ostatnich fragmentach pierwszej części zawodów Olimpia praktycznie nie schodziła z połowy Stali, ale nic z tego nie wynikło.

Po zmianie stron mecz nabrał nieco rumieńców. W 53. minucie Radosław Stępień nieatakowany przez nikogo w polu karnym trafił w poprzeczkę. Stal wyszła po przerwie ze znaczną agresją w grze, przez co spowodowała zmianę stylu gry goście. W 65. minucie Olimpia wyszła na prowadzenie po pewnie wykorzystanej jedenastce przez Łukasza Pietronia.

120 sekund później był remis. Po rzucie rożnym celnie główkował Szymon Jarosz. Piłka po drodze musnęła jeszcze jednego z obrońców gości i wpadła do siatki. Stal nie rezygnowała z ataków i w 76. minucie Kamil Bętkowski trafił w poprzeczkę. Stal dążyła do gola na wagę zwycięstwa, ale nie dała rady przechylić szali na swoją korzyść.

Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
0:1 - Łukasz Pietroń 65' (k.)
1:1 - Szymon Jarosz 67'

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak - Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Konrad Kołodziej, Mateusz Wójcik, Kamil Jonkisz, Bartłomiej Wasiluk, Michał Mokrzycki (46' Przemysław Stelmach), Bruno Żołądź, Kamil Bętkowski, Adrian Gębalski (46' Kacper Piechniak).

Olimpia Elbląg: Kacper Tułowiecki - Łukasz Pietroń, Dawid Kubowicz, Kamil Wenger, Radosław Bukacki, Patryk Sokołowski, Bartłomiej Danowski, Radosław Stępień (86' Krzysztof Niburski), Damian Szuprytowski (72' Michał Bartkowski), Rafał Lisiecki (65' Anton Kolosov), Jakub Bojas.

Żółte kartki: Kamil Bętkowski, Bartłomiej Wasiluk, Bruno Żołądź (Stal) oraz Radosław Stępień, Bartłomiej Danowski, Michał Bartkowski, Dawid Kubowicz (Olimpia).

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).

Linetty i Bereszyński kontra wielkie Juve! Zobacz starcie Sampdoria – Juventus NA ŻYWO 19.03 o 14:55 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Stalowa Wola wygra w następnej kolejce?