Dania: fantastyczny mecz Kamila Wilczka - trzy gole w 19 minut

608 minut - tyle trwała posucha Kamil Wilczka w lidze duńskiej. W niedzielę snajper Broendby w końcu się przełamał i... od razu ustrzelił hattrick w zaledwie 19 minut! Jego drużyna wygrała z Lyngby 3:2.

Bartosz Zimkowski
Kamil Wilczek Getty Images / Giuseppe Bellini / Kamil Wilczek

Kamil Wilczek przed tym meczem ostatni raz do siatki przeciwnika trafił w ligowym spotkaniu 27 listopada ubiegłego roku. Wówczas dziesiątego gola w lidze ustrzelił w pojedynku z Silkeborgiem IF. Od tamtej pory reprezentant Polski nie potrafił pokonać bramkarza rywala.

Cały czas jednak grał w podstawowym składzie i w końcu się przełamał. W niedzielnym meczu z Lyngby w 60. minucie doprowadził do wyrównania. Łącznie przez 608 minut nie potrafił skierować piłki do siatki, a to ponad dziesięć godzin.

Polski napastnik rozochocił się i do 79. minuty miał na koncie już hattrick!

Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem Broendby 3:2, a Wilczek w lidze duńskiej ma 13 bramek w 26 meczach, a także siedem asyst.

29-latek został powołany przez Adama Nawałkę na spotkanie z Czarnogórą.