Stal - Wigry: rewanż po 0:6 w Suwałkach

Stal Mielec podejmie Wigry Suwałki w 23. kolejce Nice I ligi. Beniaminek przegrał z kandydatem do awansu 0:6 w rundzie jesiennej i chce zmazać plamę.

28 sierpnia Wigry Suwałki liderowały na zapleczu Lotto Ekstraklasy i nie miały litości dla zagubionego beniaminka. Drużyna Dominika Nowaka złamała opór Stali Mielec po 30 minutach, a następne jej gole były jak lawina. Świetnie w tym spotkaniu spisał się Miłosz Kozak, ale w zasadzie każdy piłkarz ofensywny Wigier zasłużył na pozytywną ocenę. Suwalczanie mieli na tym etapie sezonu bilans pięć zwycięstw oraz remis.

- Moi piłkarze stworzyli widowisko, strzelili sześć bramek, ponieważ podeszli dobrze do meczu. Od początku byli zmotywowani i nie zlekceważyli rywala. To jest klucz, by utrzymać tempo przez całe spotkanie - podsumował świetny występ Dominik Nowak, trener Wigier.

- Staramy się z moją drużyną historii nie czytać, a historię pisać, dlatego nie jest ważne co za nami, a ważne, co przed nami. To będzie trudne spotkanie z rywalem, który wygrał pięć z ostatnich sześciu meczów. Mamy kadrę silną i gotową, by sprostać zadaniu w sobotę - zapowiedział przed rewanżem Zbigniew Smółka, szkoleniowiec Stali.

Powtórka pogromu jest mało realna. Beniaminek po zmianie trenera Białka na Smółkę potrafi grać cierpliwie i skutecznie. Dawno opuścił strefę spadkową i przed spotkaniem z Wigrami ma trzy punkty przewagi nad miejscem barażowym. Na dodatek w rundzie wiosennej jeszcze nie przegrał.

Tydzień temu Stal nie nasyciła się remisem 2:2 z Drutex-Bytovią, który zanotowała po dwóch zwycięstwach. Ten wynik należało jednak docenić, ponieważ dogoniła przeciwnika w dziesięciu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał już w pierwszej połowie Aleksandar Kolew, dlaczego mielczanie musieli wykazać się hartem ducha. Stal postawiła stempel na zwolnieniu z Drutex-Bytovii trenera Kafarskiego.

Podobny początek rundy wiosennej mają Wigry. Pokonały Podbeskidzie i Wisłę, a tydzień temu podopiecznych Nowaka podrażniła Miedź Legnica, która zwyciężyła 1:0 w Suwałkach. Wigry tracą do miejsca premiowanego awansem dwa "oczka", a w walce o wejście do Lotto Ekstraklasy ważne jest punktowanie z drużynami z dolnej połowy tabeli.