Przełamanie napastników Śląska Wrocław. Po pięciu miesiącach

Koniec fatalnej serii. Gol Kamila Bilińskiego w meczu z Koroną Kielce (3:0) był pierwszym strzelonym przez napastnika Śląska Wrocław od października 2016 roku.

Marcin Górczyński
PAP / Maciej Kulczyński

29 października 2016 roku Śląsk rozbił Górnika Łęczna 3:0, a autorem jednej z bramek był Kamil Biliński. Od tego czasu napastnicy z Wrocławia pozostawali bez trafienia. Zawodził Bence Mervo, skuteczności brakowało Bilińskiemu. Sytuacji nie poprawił ściągnięty w przerwie zimowej Łukasz Zwoliński.

Śląsk wiosną strzela sporo bramek, ale głównie za sprawą świetnie dysponowanego Roberta Picha. Słowak nie trafił do siatki w meczu z Koroną Kielce, przełamał się za to Biliński. Joan Angel Roman wywalczył rzut karny, sam miał ochotę wymierzyć sprawiedliwość, ale po krótkim zamieszaniu oddał piłkę napastnikowi z Wrocławia.

- To było moje polecenie. Chciałem, żeby Kamil Biliński się przełamał - tłumaczył po meczu trener Śląska Jan Urban.

Rodowity wrocławian w 80 minucie nie pomylił się z linii jedenastego metra, strzelając swoją czwartą bramkę w sezonie. Po 27. kolejkach najlepszymi snajperami Śląska są pomocnicy Ryota Morioka i Pich. Drugi z nich rozegrał w tym sezonie dopiero siedem spotkań, a ma już na koncie pięć goli.

Czy Robert Pich będzie najlepszym strzelcem Śląska w tym sezonie?