Stal Stalowa Wola - Warta Poznań: Jeden gol na wagę trzech punktów

W sobotnim spotkaniu 24. kolejki II-ligowych rozgrywek piłkarze Warty Poznań wygrali 1:0 ze Stalą w Stalowej Woli. Jedynego gola w tym meczu w 15. minucie strzelił Tomasz Dejewski.

Artur Długosz
Sobotnie spotkanie 24. kolejki II-ligowych rozgrywek dla obu zespołów było meczem o przysłowiowe sześć punktów. Dzięki zwycięstwu drużyna z Poznania ma w tej chwili jedno "oczko" więcej niż zawodnicy z Podkarpacia.

Początek meczu był dość wyrównany. Obie drużyny od pierwszych minut ruszyły do ataku, ale to Warta w 15. minucie strzeliła gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i błędzie bramkarza Stali, piłkę do bramki gospodarzy strzałem głową skierował Tomasz Dejewski. Początkowo tego gola przypisano Mateuszowi Broziowi.

Broź gospodarzom w pierwszej połowie stwarzał sporo problemów. W 32. minucie po uderzeniu napastnika Warty z ostrego kąta dobrze interweniował Dorian Frątczak. Podobnie było kilka minut później, kiedy to bramkarz Stalówki obronił strzał Michała Ciarkowskiego.

Stal starała się doprowadzić do remisu, ale brakowało jej dokładności w polu karnym przeciwnika i celnych strzałów na bramkę Tomasza Laskowskiego.

Zielono-czarni od początku drugiej połowy śmiało ruszyli do ataku i zepchnęli Wartę do defensywy. W 49. minucie niecelnie z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników Stalówki, a chwilę później bramkarz Warty dobrze wybił piłkę po dośrodkowaniu Kamila Bętkowskiego.

Warta też jednak potrafiła groźnie zaatakować. W 58. minucie w polu karnym Stali doszło do zamieszania, a ostatecznie piłkę z linii bramkowej wybił Adam Waszkiewicz. Poza tym poznaniacy umiejętnie rozbijali wszelkie ataki drużyny z Podkarpacia.

Stal w ostatnich minutach jeszcze rzuciła się do ataku. Kapitalnym strzałem z dystansu w doliczonym czasie gry popisał się Bętkowski. Piłka wpadła do bramki, ale chwilę wcześniej sędzia odgwizdał jednak faul i tego gola nie uznał.

Zielono-czarni z boiska zeszli więc pokonali. Warta, zwyciężając 1:0, zdobyła natomiast bardzo cenne dla siebie trzy punkty.

Stal Stalowa Wola - Warta Poznań 0:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Dejewski 15'

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak - Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Konrad Kołodziej, Mateusz Wójcik, Konrad Korczyński (46' Kacper Piechniak), Przemysław Stelmach (46' Bartłomiej Wasiluk), Bruno Żołądź, Kamil Jonkisz (62' Michał Mokrzycki), Kamil Bętkowski, Adrian Gębalski (76' Kacper Siudak).

Warta Poznań: Tomasz Laskowski - Franciszek Siwek, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb, Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Filip Brzostowski, Gracjan Goździk (79' Michał Cywiński), Michał Ciarkowski (90 +1' Dominik Chromiński), Mateusz Broź (65' Łukasz Spławski).

Żółte kartki: Kamil Jonkisz, Konrad Kołodziej, Adam Waszkiewicz (Stal) oraz Gracjan Goździk, Adrian Laskowski (Warta).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Kamil Glik może zdobyć swoje pierwsze trofeum we Francji! Zobacz wielki finał Pucharu ligi francuskiej NA ŻYWO w tę sobotę o 20:50 w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Warta Poznań na koniec sezonu zajmie miejsce w czołowej dziesiątce II ligi?