Premier League: dwie asysty Kamila Grosickiego - Polak bohaterem

Kamil Grosicki drugi raz z rzędu usiadł na ławce rezerwowych, ale w 46. minucie pojawił się na boisku w meczu pomiędzy Hull City a West Ham United. Reprezentant Polski został bohaterem, ponieważ zaliczył dwie asysty i Tygrysy wygrały 2:1.
Bartosz Zimkowski
Getty Images / Mark Robinson / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki dość niespodziewanie znów usiadł na ławce rezerwowych, ale Marco Silva już w przerwie zrozumiał, że bez Polaka nie wygra z West Ham United. Młoty po pierwszej połowie prowadziły 1:0 po trafieniu Andy'ego Carrolla.

Na drugą odsłonę pojawił się już Grosicki. Zmienił środkowego obrońcę i Hull grało już ofensywniej czego dowodem był najpierw gol z 53. minuty. Andrew Robertson otrzymał podanie właśnie od Grosickiego i zdobył bramkę, dając remis swojej drużynie.

Jednak dla Tygrysów punkt to nie był dobry rezultat, dlatego wciąż gospodarze atakowali. Dopięli swego w 86. minucie, gdy z rzutu rożnego Kamil Grosicki zacentrował w pole karne, a Andrea Ranocchia strzałem głową dał niezwykle cenne zwycięstwo beniaminkowi Premier League.

Dzięki temu Hull zrównało się punktami ze Swansea City, ale wobec gorszego bilansu bramkowego pozostało w strefie spadkowej. Na dodatek Łabędzie swoje spotkanie rozegrają w niedzielę.

W innych meczach Premier League znów na Old Trafford zawiódł Manchester United. Czerwone Diabły bez zawieszonego za kartki Zlatana Ibrahimovicia zagrały bardzo przeciętne spotkanie z West Bromwich Albion i bezbramkowo zremisowały. Dla Jose Mourinho podziały punktów to wielka udręka - to był już ósmy remis w 15. spotkaniu w Teatrze Marzeń.

Tymczasem pewne trzy punkty zdobył Tottenham Hotspur. Koguty wygrały na wyjeździe z Burnley FC 2:0 i są wiceliderem ze stratą siedmiu punktów do Chelsea, która w sobotę przegrała z Crystal Palace 1:2.