Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz: pogrom w pierwszej połowie

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

To był nokaut w Nice I lidze. Olimpia Grudziądz już w pierwszej połowie strzeliła cztery bramki, w efekcie czego bez problemu pokonała Pogoń Siedlce (4:1).

Pierwsza połowa była katastrofą dla Pogoni Siedlce. Biało-niebiescy stracili cztery bramki, grając beznadziejnie w defensywie. Wszystko zaczęło się już w 3. minucie, w której cudownie z rzutu wolnego z 30 metrów przymierzył Jakub Łukowski. Piłka poleciała w górny róg i Rafał Misztal  był bez szans. Dwie minuty później gospodarze dostali kolejny bolesny cios. Na 25 metrze piłkę przejął wspomniany wcześniej Łukowski, który huknął nie do obrony.

Siedlczanie obudzili się z letargu i zaczęli coraz śmielej konstruować swoje akcje. Z dystansu uderzali: Grzegorz Tomasiewicz czy Michał Bajdur, jednak za każdym razem bez powodzenia. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a to powiedzenie sprawdziło się w 100 procentach w Siedlcach.

W 31. minucie zabójczą kontrę przeprowadzili goście. Piłka trafiła do niepilnowanego Karola Angielskiego, który z zimną krwią podwyższył prowadzenie Olimpii. Kilka minut później ten sam zawodnik zdobył kolejną bramkę, wykorzystując kapitalne podanie Daniela Ferugi. W sytuacji sam na sam Misztal okazał się bezradny.

Siedlczanie sami prosili się o dalsze kłopoty. Cztery minuty po zmianie stron bliski strzelenia kolejnego gola był Angielski, jednak tym razem górą okazał się bramkarz Pogoni. W odpowiedzi strzelał wprowadzony po przerwie Eusebio Bancessi, którego strzał powędrował nad poprzeczką. Kilka minut później 21-latek dopiął swego. Po centrze Roberta Janickiego, Eusebio strzałem głową pokonał Jakuba Wrąbla.

Więcej goli w tym meczu już nie padło. Podopieczni trenera Marcina Broniszewskiego co prawda starali się odwrócić losy spotkania, jednak zabrakło im sportowych argumentów. Na pochwałę zasługuje jedynie Eusebio Bancessi, który wprowadził do gry siedlczan wiele jakości.

Pogoń Siedlce Olimpia Grudziądz 1:4 (0:4)

0:1 - Jakub Łukowski 3' 0:2 - Jakub Łukowski 5' 0:3 - Karol Angielski 30 0:4 - Karol Angielski 34' 1:4 - Eusebio Bancessi 63'

Składy: Pogoń Siedlce

: Misztal - Lewandowski, Jędrych, Żytko, Chyła - Wrzesiński (74' Świerblewski), Mroziński, Burkhardt (60' Janicki), Tomasiewicz, Bajdur (46' Eusebio) - Zjawiński.

Olimpia Grudziadz: Wrąbel - Ciechanowski, Klemenz, Kasperkiewicz, Woźniak - Michalik (72' Jasiński), Kurowski (67' Smoliński), Banasiak, Feruga (83' Zitko), Łukowski - Angielski.

Żółte kartki: Mroziński (Pogoń) oraz Łukowski, Woźniak (Olimpia)

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

Czy Olimpia Grudziądz powalczy w tym sezonie o awans?