Jedenastka 31. kolejki Premier League: fantastyczny Hazard, dwóch kolegów Kamila Grosickiego

Aż 31 bramek padło w 31. kolejce Premier League. Znalezienie kandydatów do ofensywy nie było tym razem trudne, ale i w linii obronnej najlepszej jedenastki według WP SportoweFakty jest bardzo ciekawie.

Szymon Mierzyński
Eden Hazard Getty Images / Shaun Botterill / Eden Hazard
Everton, Chelsea i Hull City - to kluby, które mają po dwóch reprezentantów. Z ekipy The Toffees wyróżniliśmy Joela Roblesa i Phila Jagielkę. W starciu z Manchesterem United (1:1) obaj byli pod ogromną presją, bo gospodarze atakowali niemal nieustannie. Spisali się jednak świetnie, bramkarz skapitulował dopiero po strzale Zlatana Ibrahimovicia z rzutu karnego, zaś defensor zdobył jedynego gola dla gości.

W szlagierze z Manchesterem City (2:1) bardzo dobre zawody w tyłach rozegrał Gary Cahill, zaś konstruktorem zwycięstwa liderującej Chelsea był zdobywca obu bramek - Eden Hazard.

Hull City pokonało Middlesbrough 4:2, lecz Harry Maguire nie zawinił przy straconych golach, a sam trafił do siatki po rzucie wolnym. Abel Hernandez z kolei popisał się w tej potyczce bramką i asystą. Oni również solidnie zapracowali na nominacje.

Jedenastkę 31. kolejki uzupełnili: Cedric Soares (Southampton przerwało passę zwycięstw Crystal Palace, a on sam wypracował jednego z goli), Marc Albrighton (spędził na boisku niespełna 30 minut, mimo to asystował przy obu bramkach dla Leicester), a także Mesut Oezil, Dele Alli i Troy Deeney. Cała trójka dorzuciła do swego dorobku w klasyfikacji kanadyjskiej po dwa punkty za bramki i ostatnie podania.