Reprezentacja Polski kobiet postrzelała Białorusi. Przodowała Ewa Pajor

Reprezentacja Polski kobiet wygrała 4:0 mecz towarzyski z Białorusią. Dwa gole strzeliła Ewa Pajor. Polki mają w tym roku bilans cztery zwycięstwa i remis.

Na zdjęciu Ewa Pajor PAP / PAP/Tytus Żmijewski / Na zdjęciu Ewa Pajor
Gole reprezentacji Polski chodziły parami. Po trafieniu Agaty Guściory prowadzenie na 2:0 podwyższyła siedem minut później Agnieszka Winczo. W drugiej połowie Ewa Pajor strzeliła dublet między 64. a 70. minutą.

Pajor była autorką jedynego gola w poprzednim meczu reprezentacji Polski kobiet, który wygrała 1:0 z Finlandią w Pruszkowie. Biorąc pod uwagę również bramki z Mińska ma ich 23 w 37 meczach w narodowych barwach.

Przeciwko Białorusi nie zagrała z powodu urazu kapitan Katarzyna Kiedrzynek.

Od początku roku Polki są niepokonane. W marcu na zgrupowaniu w Turcji zwyciężyły z gospodyniami i Kosowem oraz zremisowały z Rumunkami. W kwietniu wygrały z Finlandią i Białorusią. W tym samym miesiącu poznają rywalki w eliminacjach do mistrzostw świata.

Białoruś - Polska 0:4 (0:2)
0:1 - Agata Guściora 20'
0:2 - Agnieszka Winczo 27'
0:3 - Ewa Pajor 64'
0:4 - Ewa Pajor 70'

Polska: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora (66' Dagmara Grad), Natasza Górnicka, Agata Guściora, Paulina Dudek (66' Ewelina Kamczyk) - Agata Tarczyńska, Emilia Zdunek (46' Gabriela Grzywińska), Sandra Sałata (76' Sylwia Matysik), Julia Matuschewski (46' Ewa Pajor), Silvana Chojnowski - Agnieszka Winczo (65' Karolina Bochra).

Czy reprezentacja Polski robi postęp pod wodzą Miłosza Stępińskiego?