Reprezentacja Polski kobiet lepsza od Finlandii. "Oczko" Ewy Pajor

Reprezentacja Polski kobiet wygrała 1:0 mecz towarzyski z Finlandią. Jedynego gola w Pruszkowie zdobyła Ewa Pajor, której trafienie było 21. w barwach narodowych.

Radość piłkarek reprezentacji Polski PAP / PAP/Tytus Żmijewski / Radość piłkarek reprezentacji Polski
Przez 25 minut reprezentacja Polski kobiet rządziła na boisku i sporadycznie opuszczała połowę Finlandii. Efektem przewagi było trafienie na 1:0 Ewy Pajor po prostopadłym podaniu Agnieszki Winczo. Piłkarka VfL Wolfsburg zdobyła 21. gola w 36. meczu w narodowych barwach. Z czasem drużyna z północy kontynentu doszła do głosu i postraszyła Katarzynę Kiedrzynek strzałem w słupek. Od tego momentu gra wyrównała się, ale wynik nie. Biało-czerwone utrzymały szybko zdobyte prowadzenie.

Po godzinie Pajor opuściła boisko. Selekcjoner Miłosz Stępiński miał więcej uwag do gry Polek w drugiej połowie, ale były bliżej powiększenia prowadzenia niż stracenia gola. Finlandia uratowała się wybiciem futbolówki tuż sprzed linii bramkowej. Po przeciwnej stronie boiska nerwowa była dopiero końcówka.

Od początku roku Polki są niepokonane. W marcu na zgrupowaniu w Turcji zwyciężyły z gospodyniami i Kosowem oraz zremisowały z Rumunkami. We wtorek podopieczne Stępińskiego zmierzą się z Białorusinkami w Mińsku. Ponadto w kwietniu poznają rywalki w eliminacjach do mistrzostw świata.

Polska - Finlandia 1:0 (1:0)
1:0 - Ewa Pajor 6'

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora (46' Dagmara Grad), Jolanda Siwińska, Agata Guściora, Ewelina Kamczyk (63' Paulina Dudek) - Sandra Sałata, Katarzyna Daleszczyk, Emilia Zdunek (81' Gabriela Grzywińska), Silvana Chojnowski (63' Agata Tarczyńska) - Ewa Pajor (63' Julia Matuschewski), Agnieszka Winczo (46' Karolina Bochra).

Sędzia: Monika Mularczyk.

Hit ligi hiszpańskiej w Eleven Sports! Pierwszy w tabeli Real podejmuje trzecie Atlético w walce o dominację w Madrycie. Zobacz to NA ŻYWO w sobotę o 16:10 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Miłosz Stępiński osiągnie sukcesy z reprezentacją Polski kobiet?