Serie A: remis AS Roma z rewelacją ligi. Świetny powrót Bartosza Salamona

AS Roma zremisowała 1:1 z Atalantą Bergamo w 32. kolejce Serie A. Wojciech Szczęsny spędził na boisku 90 minut. Do jedenastki Cagliari Calcio wrócił Bartosz Salamon, a drużyna Łukasza Skorupskiego sprawiła niespodziankę.

Bartosz Salamon w barwach Cagliari Getty Images / Enrico Locci / Bartosz Salamon w barwach Cagliari
AS Roma nie wygrała z Atalantą Bergamo żadnego z pięciu ostatnich meczów. Pierwsza połowa potwierdziła, że rewelacja Serie A potrafi zneutralizować atuty Giallorossich i zadać im cios, nawet kiedy musi sobie radzić bez Alejandro Gomeza.

W 22. minucie Jasmin Kurtić wykorzystał szybką wymianę podań i zagranie Bruno Contiego w środek pola karnego. Płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego i Atalanta miała czego bronić w wiecznym mieście. Nie broniła się jednak kurczowo, a spotkanie pozostało wyrównane do przerwy.

Po stronie AS Roma nie imponował Edin Dzeko, niewiele pokazywali Mohamed Salah oraz Diego Perotti, dlatego wyrównać próbował Daniele De Rossi. Doświadczony reprezentant Włoch oddał dwa uderzenia po stałych fragmentach i Pierluigi Gollini miał szczęście, że w 37. minucie miał blisko do piłki. Później uratował go jeszcze słupek po strzale przewrotką weterana.

W przerwie trener Luciano Spalletti zdjął Kostasa Manolasa i zostawił w tyłach trzech obrońców AS Roma. Reakcja podopiecznych na odważne ustawienie była natychmiastowa. W 15 minut stworzyli więcej sytuacji podbramkowych niż w pierwszej połowie, czego dowodem było wyrównanie. Dzeko trafił na 1:1 po dośrodkowaniu De Rossiego i zgraniu Salaha.

Drużyny nie poniosły strat w stosunku do Lazio Rzym, którego remis 2:2 z Genoa CFC jest małą wpadką.

Juventus Turyn nie miał prawa potknąć się na stadionie Pescara Calcio po zwycięstwie 3:0 z FC Barcelona. Już po 45 minutach miał dwa gole przewagi, a autorem obu był Gonzalo Higuain. Argentyńczyk był chyba podrażniony tym, że mecz z Dumą Katalonii miał innych bohaterów. Kibice zachwycali się przede wszystkim golami Dybali, a nie Higuaina.

Bartosz Salamon wrócił do jedenastki Cagliari Calcio i jego drużyna odniosła najwyższe zwycięstwo 4:0 z Chievo Werona. Empoli FC z Łukaszem Skorupskim w bramce długo prowadziło z ACF Fiorentina, a kiedy straciło gola, podniosło się z kolan i zapewniło sobie sensacyjne zwycięstwo 2:1 w doliczonym czasie. Thiago Cionek znalazł się w jedenastce u nowego trenera US Palermo. Pomógł drużynie zachować czyste konto w spotkaniu z Bologna FC. Reprezentant Polski dostał żółtą kartkę.