Leo Messi zrównał się z Eusebio

Leo Messi nie przestaje strzelać. Po dwóch golach z Realem Madryt (3:2), w środę dołożył kolejne dwa trafienia w egzekucji, jaką Barca zafundowała Osasunie (7:1). Dla Argentyńczyka był to już 345. gol w lidze. Pod tym względem zrównał się z Eusebio.

Maciej Rowiński
PAP/EPA
Oprawa, jaką kibice zaprezentowali na Camp Nou tuż przed środowym meczem z Osasuną bardzo szybko zrobiła się nieaktualna. Napis "Gracies Leo" i liczba 500 umieszczona pod nim odnosiła się do ilości bramek, jaką Messi zdobył w barwach Barcelony. Tę 500. strzelił kilka dni temu Realowi Madryt w ostatniej akcji meczu i dał swojemu klubowi zwycięstwo 3:2 na Bernabeu.

Już w 12. minucie spotkania z Osasuną Messi zaczął szóstą setkę trafień dla Barcy. W drugiej połowie dołożył jeszcze jednego gola, który był 345. ligową bramką Argentyńczyka.

Pod względem liczby goli zdobytych w lidze, Messi w tabeli wszech czasów dogonił legendarnego Portugalczyka Eusebio.