Świetne wieści dla Borussii Dortmund! Marc Bartra wrócił na boisko

Znakomita wiadomość dla Borussii Dortmund. Marc Bartra, który doznał obrażeń po ataku na autokar BVB, wrócił w piątek na boisku i odbył pierwszy po przerwie trening.

Karol Borawski
Marc Bartra, poszkodowany w ataku na autokar Borussii PAP/EPA / KIKO HUESCA / Na zdjęciu: Marc Bartra, poszkodowany w ataku na autokar Borussii
11 kwietnia w pobliżu autokaru, który wiózł piłkarzy Borussii Dortmund na mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco, eksplodowały ładunki wybuchowe. W wyniku ataku Marc Bartra doznał obrażeń ręki. Piłkarz przeszedł operację, a cztery dni po zamachu został wypisany ze szpitala.

Sport1 donosi, że Hiszpan w piątek pojawił się na boisku po raz pierwszy od czasu ataku. 26-letni zawodnik trenował około 30 minut pod okiem trenera od przygotowania fizycznego Rainera Schreya.

Na powrót Bartry do gry trzeba będzie jeszcze poczekać. Prawa ręka piłkarza cały czas jest usztywniona.

W sobotę walcząca o trzecie miejsce w Bundeslidze Borussia Dortmund podejmie 1.FC Koeln (początek meczu o 15:30).

Czy Borussia Dortmund zakończy sezon w pierwszej trójce?