Nice I liga: Górnik Zabrze powiedział "pas"

Górnik Zabrze przegrał w Głogowie z Chrobrym 0:2 i ma już tylko matematyczne szanse na powrót do Lotto Ekstraklasy. Gospodarze oddalili się od strefy spadkowej.

Michał Piegza
Pomimo słabszych wyników piłkarze Górnika Zabrze wciąż byli wymieniani wśród drużyn, które mogą włączyć się do gry o ekstraklasy. Od piątkowego wieczoru podopieczni Marcina Brosza muszą zmienić swoje plany.

Mecz od ataków rozpoczęli goście, ale to gospodarze w 25. minucie objęli prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny za faul Daniego Suareza, którego na gola zamienił znany z ekstraklasowych boisk Mateusz Machaj. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze zadali drugi cios. Bramkę zdobył Paweł Wojciechowski i goście znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.

Górnik próbował zmienić niekorzystny wynik, zabrzanie zepchnęli rywali do defensywy, ale mieli spore problemy z wypracowywaniem sobie pozycji strzeleckich. Okazję na złapanie kontaktu z Chrobrym zmarnował Rafał Kurzawa, a chwilę przed przerwą dobrej szansy nie potrafił wykorzystać Łukasz Wolsztyński.

Po zmianie stron głogowianie powinni podwyższyć wynik, jednak strzał Machaja z rzutu wolnego w 53. minucie zatrzymał się na słupku bramki Tomasza Loski. W kolejnych minutach zabrzanie bili głową w mur. Goście walczyli, kwadrans przed końcem zdobyli nawet gola. Arbiter trafienia nie uznał, dopatrując się spalonego.

Po porażce z Chrobrym Górnik musi się pożegnać z marzeniami o rychłym powrocie do Lotto Ekstraklasy. Z kolei głogowianie oddalili się od niebezpiecznej strefy.

Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)
1:0 - Mateusz Machaj (k.) 25'
2:0 - Paweł Wojciechowski 27'

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk - Bartosz Machaj (59' Damian Sędziak), Michał Pawlik, Sebastian Bonecki (69' Marcel Gąsior), Mateusz Machaj (84' Michał Borecki), Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski.

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Bartosz Kopacz, Dani Suarez, Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński, Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz (52' Bartłomiej Olszewski), Igor Angulo (72' Marcin Urynowicz), Sandi Arcon - David Ledecky (59' Denis Janco).

Żółte kartki: Szczepaniak (Chrobry) oraz Wolniewicz, Kurzawa (Górnik).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Górnik Zabrze w kolejnym sezonie włączy się do gry o awans?