Serie A: wpadka za wpadką AC Milan. Klub Thiago Cionka uciekł spod topora

AC Milan zremisował 1:1 z FC Crotone, który plasuje się w strefie spadkowej. US Palermo z Thiago Cionkiem w składzie uniknęło degradacji dzięki zwycięstwu 2:0 z ACF Fiorentina. Trzy gole stracił Łukasz Skorupski.

PAP/EPA / CORRADO LANNINO
FC Crotone otwiera strefę spadkową, ale drużyna niesiona dopingiem rozpoczęła mecz z AC Milan bez kompleksów. Trybuna za bramką Gianluigiego Donnarummy uginała się od kibiców, którzy w 8. minucie oklaskiwali gola Marcello Trotty. Gospodarze wygrali przebitkę, a przed strzałem Trotta ośmieszył Cristiana Zapatę w polu karnym. Faworyt musiał zorganizować się do ataku, jednak gospodarze dobrze sobie z nim radzili i pokazywali, dlaczego w kwietniu są czołowym pod względem statystyk zespołem w Serie A.

Minęło ponad pół godziny i AC Milan nie oddał strzału. Nie chodzi nawet o uderzenie celne, ale jakiekolwiek, pomimo 65 procent posiadania piłki. Dopiero w 41. minucie Alex Cordaz musiał zatrzymać potężną próbę Suso.

Ataki Rossonerich w końcówce pierwszej części były zapowiedzią lepszej gry w drugiej. Do remisu 1:1 doprowadził Gabriel Paletta w 50. minucie. Doświadczony obrońca ukarał Cordaza za złe wyjście na przedpole. Na więcej stać AC Milan nie było, a remis faworyta cieszy Lazio Rzym oraz Atalantę, które to kluby są już bardzo blisko Ligi Europy.

Łukasz Skorupski był tradycyjnie w bramce Empoli FC. Przeciwnikiem jego rozpędzonego zespołu było US Sassuolo, czyli uczestnik Ligi Europy z tego sezonu. Przy pierwszym golu Skorupski skierował piłkę prosto pod nogi Federico Peluso. Mógł się zachować nie tyle lepiej, co fartowniej. Empoli FC wyrównało na 1:1 z rzutu karnego, którego egzekutorem był Manuel Pucciarelli, ale było to ostatnie słowo gospodarzy. Sassuolo zwyciężyło 3:1 dzięki trafieniom Alessandro Matriego oraz Alfreda Duncana.

Porażkę Empoli wykorzystało US Palermo. Drużyna Thiago Cionka pokonała 2:0 ACF Fiorentina, zmniejszyła stratę do bezpiecznego miejsca do 10 punktów i w niedzielę nie została zdegradowana. Bartosz Salamon nie opuszcza jedenastki Cagliari Calcio i pomógł w zwycięstwie 1:0 z Pescara Calcio. Niespodzianką jest wysoka wiktoria 4:0 Bologna FC z Udinese Calcio.