Premier League: popis drużyny Pepa Guardioli. Crystal Palace rozstrzelane

Manchester City rozstrzelał Crystal Palace aż 5:0 w pierwszym meczu 35. kolejki Premier League. To ważne zwycięstwo The Citizens w kontekście walki o Ligę Mistrzów.

Bartosz Zimkowski
Kevin De Bruyne i Leroy Sane z Manchesteru City PAP/EPA / Palace / Kevin De Bruyne i Leroy Sane z Manchesteru City
Gorzej ten mecz nie mógł się rozpocząć dla Crystal Palace. Już w drugiej minucie Manchester City wyszedł na prowadzenie, gdy piłka została wybita na ósmy metr. Tam czyhał już na nią David Silva i Hiszpan takich okazji nie marnuje. Skutecznym strzałem wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze spokojnie rozgrywali piłkę w kolejnych minutach, mieli sporą przewagę w jej posiadaniu, ale okazji nie tworzyli sobie aż tylu. Wprawdzie były strzały, lecz zdecydowana większość z nich leciała wprost w bramkarza.

Sytuacja zmieniła się tuż po zmianie stron. Najlepszy asystent ligi Kevin De Bruyne zauważył niepilnowanego na jedenastym metrze Vincenta Kompany'ego. Belg pięknym strzałem w okienko pokonał Wayne'a Hennesseya.

The Citizens nadal atakowali i po raz dziewiąty w sezonie poprzeczkę bądź słupek obił De Bruyne. Tym razem futbolówka trafiła w poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego.

Jednak Belg miał swojego gola podczas tego popołudnia. Z 18 metrów w krótki róg pokonał Hennesseya i tak zdobył piątą bramkę w Premier League w tym sezonie.

Wydawało się, że kropkę nad "i" postawił osiem minut przed końcem Raheem Sterling. Anglik uderzeniem z woleja wykorzystał zagranie głową rezerwowego Pablo Zabalety, ale w ostatnich sekundach kolejną asystę dorzucił De Bruyne, a Nicolas Otamendi głową wpakował piłkę do siatki.

Man City wygrał 5:0 i ma 69 punktów. Zajmuje trzecie miejsce.

Manchester City - Crystal Palace 5:0 (1:0)
1:0 - David Silva 2'
2:0 - Vincent Kompany 49'
3:0 - Kevin De Bruyne 60'
4:0 - Raheem Sterling 82'
5:0 - Nicolas Otamendi 90+3'

Man City: Caballero - Fernandinho, Kompany, Otamendi, Clichy - Toure - Sterling, De Bruyne, Silva (68' Zabaleta), Sane (84' Navas) - Jesus (85' Iheanacho).

Crystal Palace: Hennessey - Ward, Kelly (77' Delaney), van Aanholt, Schlupp - McArthur, Milivojević (67' Flamini), Puncheon - Zaha, Benteke, Townsend (56' Lee).

Żółte kartki: Kompany (Man City) oraz Milivojević, Kelly, Delaney (Crystal Palace).

Sędzia: Michael Oliver.

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Man City zajmie miejsce w pierwszej trójce?