Serie A: Dries Mertens poprowadził SSC Napoli do zwycięstwa

SSC Napoli wygrało 3:1 z Cagliari Calcio w 35. kolejce Serie A i przynajmniej do niedzieli będzie wiceliderem. Dwa gole strzelił, a przy trzecim asystował Dries Mertens.

PAP/EPA / PAP/EPA/CIRO FUSCO
Spóźnieni kibice, którzy utknęli w drodze na stadion, byli rozczarowani, gdy usłyszeli radość z trybun w 2. minucie. Gospodarzom zajęło mniej niż 120 sekund rozmontowanie obrony gości, którą współtworzył Bartosz Salamon. Stoperom Cagliari Calcio uciekł Dries Mertens i strzelił z bliska na 1:0 po dośrodkowaniu Faouziego Ghoulama.

SSC Napoli oddało w pierwszej połowie 14 strzałów. Na twarzy Pepe Reiny malowało się poddenerwowanie. Jego drużyna mogła śmiało zdobyć większą przewagę niż 1:0 po 45 minutach, ale nieprecyzyjni byli Lorenzo Insigne, Marek Hamsik i Dries Mertens. Raz spudłował również Piotr Zieliński, który był w jedenastce Napoli w drugim meczu ligowym z rzędu.

Cagliari Calcio początkowo bezradne, z czasem trochę odważniejsze, ostrzegało faworyta. Dlatego prowadzenie 1:0 nie było bezpieczne, a Mertens, kiedy schodził do szatni, nie uśmiechał się po zdobyciu gola, a łapał za głowę, wspominając niewykorzystane sytuacje podbramkowe.

Napastnik odetchnął dopiero w 50. minucie po zdobyciu gola na 2:0. Mertens przebiegł się przed polem karnym Cagliari Calcio, a że miał dużo miejsca, przymierzył płasko do bramki Rafaela. Golkiper interweniował tym razem ślamazarnie. Mertens ma na koncie 24 bramki, a to tyle samo co Mauro Icardi z Interu oraz Gonzalo Higuain z Juventusu. Do liderów klasyfikacji strzelców traci gola. Przy obu trafieniach Belga w sobotę asystował Ghoulam.

W obronie gospodarzy Vlad Chiriches zastąpił Kalidou Koulibaliego, który pauzował za nadmiar żółtych kartek. Napomniany czwartym kartonikiem w sezonie został tym razem Zieliński.

W 67. minucie wstrzelił się Lorenzo Insigne, a asystę do dwóch goli dorzucił Mertens. Po podaniu napastnika reprezentant Włoch miał dużo czasu, by obrócić się z piłką i kopnąć ją do bramki na 3:0. Mertens dostał owację, gdy w 75. minucie opuszczał boisko. Jego zmiennikiem był Arkadiusz Milik. Inny rezerwowy Diego Farias ustalił wynik na 3:1 w doliczonym czasie.

Dzięki zwycięstwu Napoli będzie wiceliderem Serie A przynajmniej do niedzieli. Drużynę Sarriego może zepchnąć na 3. lokatę AS Roma, o ile wygra na stadionie AC Milan. Gra toczy się o wicemistrzostwo Włoch i miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

SSC Napoli - Cagliari Calcio 3:1 (1:0)
1:0 - Dries Mertens 2'
2:0 - Dries Mertens 50'
3:0 - Lorenzo Insigne 67'
3:1 - Diego Farias 90'

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Vlad Chiriches, Faouzi Ghoulam - Piotr Zieliński, Jorginho, Marek Hamsik (69' Marko Rog) - Jose Callejon, Dries Mertens (77' Arkadiusz Milik), Lorenzo Insigne (79' Emanuele Giaccherini).

Cagliari: Rafael - Fabio Pisacane, Bartosz Salamon, Bruno Alves, Nicola Murru (71' Paolo Farago) - Mauricio Isla, Artur Ionita (69' Joao Pedro), Nicolo Barella, Simone Padoin - Marco Sau (78' Diego Farias), Marco Borriello.

Pokaż całą tabelę

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy SSC Napoli zostanie wicemistrzem Włoch?