Premier League: hit dla Arsenalu. Arsene Wenger wciąż walczy o Ligę Mistrzów

Arsenal nie poddał się w walce o Ligę Mistrzów. W niedzielę pokonał rezerwowy Manchester United 2:0 i kibice Kanonierów wciąż mają nadzieję na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Aż osiem zmian dokonał Jose Mourinho w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do pojedynku Ligi Europy z Celtą Vigo. Portugalczyk jasno pokazał, że to europejskie puchary są teraz dla niego priorytetem.

Pierwsza połowa była ciekawa, szybkie tempo oglądali kibice na Emirates Stadium. Wyśmienitą okazję do zdobycia bramki miał Aaron Ramsey. Po pięknym podaniu Alexisa Sancheza kapitalną interwencją popisał się David de Gea.

Mecz mógł się podobać, jednak na gole trzeba było czekać do drugiej połowy. W 54. minucie Granit Xhaka wykorzystał swój olbrzymi atut - strzał z dystansu - jednak nie byłoby bramki, gdyby piłka nie odbiła się od pleców Andera Herrery i dzięki temu wpadła pod poprzeczkę.

180 sekund później było już 2:0. Alex Oxlade-Chamberlain silnie dośrodkował na piąty, gdzie Chris Smalling nie sięgnął futbolówki, a Danny Welbeck oddał uderzenie głową. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki rywali.

Te dwie bramki zamknęły mecz. Man Utd nie był w stanie złapać swojego rytmu i niewiele zagrażał Petrowi Cechowi. Dwukrotnie sprzed pola karnego przymierzył Wayne Rooney, ale obie próby były niecelne.

Arsenal zwyciężył 2:0, jednak nadal ma trudną sytuację w tabeli. Traci sześć punktów do czwartego Manchesteru City i ma zaległe spotkanie do rozegrania. Man Utd jest piąty.

Arsenal FC - Manchester United 2:0 (0:0)
1:0 - Granit Xhaka 54'
2:0 - Danny Welbeck 57'

Arsenal: Cech - Holding, Koscielny, Monreal - Oxlade-Chamberlain (84' Bellerin), Xhaka (76' Coquelin), Ramsey, Gibbs - Oezil, Alexis Sanchez - Welbeck (84' Giroud).

Man Utd: de Gea - Tuanzebe, Jones, Smalling, Darmian - Carrick, Herrera (63' Rashford) - Mchitarjan (61' Lingard), Mata (85' McTominay), Martial - Rooney.

Żółte kartki: Koscielny (Arsenal).

Sędzia: Andre Marriner.

Która drużyna na koniec sezonu zajmie wyższe miejsce?