Miedź - Zagłębie: gospodarze gonią czołówkę

Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie wicelidera Nice I ligi Zagłębie Sosnowiec 2:1. Gospodarze zmniejszyli do dwóch punktów dystans do rywala.

Michał Piegza
radość piłkarzy Miedzi Legnica Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
To miała być autostrada Miedzi ku Lotto Ekstraklasie. Legniczanie sześć ostatnich spotkań sezonu rozgrywają na własnym stadionie. Jednak gracze Miedzi potknęli się przed tygodniem już na pierwszej przeszkodzie. Remis z Wisłą Puławy sprawił, że z wiceliderem Zagłębiem gospodarze musieli wygrać. Zespół z Sosnowca rozgrywał drugi z trzech meczów wyjazdowych z rzędu i zamierzał do trzech przedłużyć serię zwycięstw.

Miedź od pierwszego gwizdka ruszyła na Zagłębie. W 10. minucie świetną okazję zmarnował Jakub Vojtus, który nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chwilę później ten sam zawodnik nieznacznie pomylił się uderzając z dystansu.

Bramka dla gospodarzy padła w 16. minucie. Piłkę w pole karne dośrodkował Marquitos, Tomasz Midzierski głową wpakował ją do siatki. Pomimo prowadzenia wciąż atakowała Miedź. Zagłębie dopiero w końcu pierwszej części zaczęło zagrażać gospodarzom. Wtedy jednak sosnowiczanie... grali w osłabieniu. Za dwie żółte kartki plac gry musiał opuścić Sebastian Milewski.

Po zmianie stron to wciąż gospodarze mieli więcej do powiedzenia. Piłkarze Miedzi zmarnowali kilka okazji do podwyższenia wyniku. Drugiego gola legniczanie zdobyli w 69. minucie. Błąd popełniła obrona Zagłębia, Vojtus znalazł się sam naprzeciwko bramkarza i tym razem nie zmarnował okazji.

Drugi gol otwarł mecz. Zagłębie zaatakowało, a Miedź chciała wykorzystać liczebną przewagę. Pod bramkami co chwilę kotłowało się. Zagłębie w końcu złapało kontakt z rywalem. W 91. minucie gola strzałem sprzed pola karnego gola zdobył Marcin Sierczyński. Na więcej zabrakło czasu.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
1:0 - Tomasz Midzierski 16'
2:0 -  Jakub Vojtus 69'
2:1 - Marcin Sierczyński 90+1'

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Jonathan de Amo, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Damian Rasak, Petteri Pennanen, Petteri Forsell (68' Łukasz Garguła), Marquitos - Wojciech Łobodziński (83' Mladen Bartulović), Jakub Vojtus.

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Kamil Wiktorski, Łukasz Bogusławski, Robert Bartczak - Konrad Michalak (83' Żarko Udovicić), Sebastian Milewski, Tomasz Nowak, Wojciech Łuczak, Martin Pribula (72' Łukasz Matusiak) - Michał Fidziukiewicz (77' Dawid Ryndak).

Żółte kartki: Vojtus, Forsell, Stasiak, Bartulović (Miedź) oraz Wiktorski, Milewski, Sierczyński, Pribula (Zagłębie).

Czerwona kartka: Milewski (Zagłębie), /37', za 2 żółte/.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Juventus już w tę niedzielę może zdobyć tytuł mistrza Serie A! Przeszkodzić w tym może AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie. Zobacz to na żywo 14 maja o 20:40 w Eleven Extra na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Miedź Legnica awansuje do Lotto Ekstraklasy?