Wigry - Drutex-Bytovia: duet Kamilów zastąpił Damiana Kądziora

Wigry Suwałki wygrały 3:2 z Drutex-Bytovią Bytów w 30. kolejce Nice I ligi. Pod nieobecność Damiana Kądziora ciężar zdobywania goli wzięli na siebie Kamilowie Adamek oraz Zapolnik. Maleje szansa bytowian na utrzymanie.

Wigry Suwałki PAP / Adam Warżawa / Wigry Suwałki
Wigry Suwałki musiały poradzić sobie bez Damiana Kądziora. Lider klasyfikacji kanadyjskiej Nice I ligi pauzował z powodu nadmiaru kartek. Trener Dominik Nowak zagęścił środek pola, a w przodzie liczył przede wszystkim na duet Kamilów. Początkowo za rozgrywanie ataków odpowiadał Zapolnik, a za ich finalizowanie Adamek.

Właśnie Kamil Adamek oddał pierwsze uderzenie w tym spotkaniu. Dał innym zawodnikom sygnał do ataku, ale ci nie potraktowali go poważnie i zamiast kolejnych strzałów, rozgorzała walka o panowanie w centrum boiska. Sędzia pokazał cztery żółte kartki w dwa kwadranse.

Po przerwie mniej indywidualnych upomnień, a więcej solowych popisów pod bramką przeciwnika. Duet Kamilów z Suwałk znalazł drogę do siatki. W 48. minucie Kamil Adamek strzelił na 1:0 z ostrego kąta po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jego imiennik Zapolnik podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0 po podaniu Łukasza Wrońskiego.

Najgroźniejszy po przeciwnej stronie boiska był Janusz Surdykowski. Jeszcze w 54. minucie snajper Drutex-Bytovii Bytów przegrał pojedynek sam na sam z Hieronimem Zochem. Poprawił się i w 72. minucie zdobył gola kontaktowego. Kandydat do spadku miał jeszcze szansę na dobry wynik.

Nie wykorzystał jej. Strzał Zapolnika z rzutu karnego pozwolił Wigrom odzyskać dwubramkowe prowadzenie. Trafienie Surdykowskiego na 3:2 w doliczonym czasie było już wyłącznie na otarcie łez bytowian.

Wigry Suwałki - Drutex-Bytovia Bytów 3:2 (0:0)
1:0 - Kamil Adamek 48'
2:0 - Kamil Zapolnik 70'
2:1 - Janusz Surdykowski 72'
3:1 - Kamil Zapolnik (k.) 86'
3:2 - Janusz Surdykowski (k.) 90'

Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Rafał Augustyniak, Rafał Remisz, Frank Adu Kwame - Maciej Wichtowski, Mateusz Radecki - Łukasz Wroński, Kamil Zapolnik, Damian Gąska (77' Adrian Karankiewicz) - Kamil Adamek (68' Miłosz Kozak).

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad - Sebastian Kamiński, Łukasz Wróbel, Fran Gonzalez (55' Krzysztof Bąk), Wojciech Wilczyński - Mateusz Klichowicz, Bartłomiej Poczobut (74' Alen Ploj), Jakub Serafin, Kamil Wacławczyk, Jakub Wilk (46' Omar Monterde) - Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Kwame, Radecki, Augustyniak (Wigry) oraz Klichowicz, Wróbel (Drutex-Bytovia).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Juventus już w tę niedzielę może zdobyć tytuł mistrza Serie A! Przeszkodzić w tym może AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie. Zobacz to na żywo 14 maja o 20:40 w Eleven Extra na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Damian Kądzior jest najlepszym piłkarzem w Nice I lidze?