Nice I liga: szalona końcówka w Bielsku-Białej. Podbeskidzie uratowało remis

W meczu 30. kolejki Nice I ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z GKS-em Tychy 2:2. Dwa gole dla gości zdobył Jakub Świerczok, a dla gospodarzy trafiali Łukasz Sierpina i Nermin Haskić.

Łukasz Witczyk
stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała

Choć Podbeskidzie Bielsko-Biała przed tą kolejką zajmowało dziewiąte miejsce, to wciąż miało szansę na awans. Bielszczanie do pozycji gwarantującej promocję tracili 4 punkty i w przypadku wygranej dystans ten mógł zostać zniwelowany do jednego "oczka". Z kolei GKS Tychy rywalizuje o utrzymanie w Nice I lidze.

Nieoczekiwanie to tyszanie lepiej rozpoczęli spotkanie. Już w 2. minucie GKS wyszedł na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym Marcin Radzewicz odegrał do Jakuba Świerczoka, a ten huknął z szesnastu metrów. Bramkarz Podbeskidzia, Rafał Leszczyński, nie zdołał obronić tego uderzenia.

Górale rzucili się do odrabiania strat, a goście swoich szans szukali w kontratakach. Już w 16. minucie bielszczanie dopięli swego.  Nermin Haskić odegrał do Łukasza Sierpiny, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Pawła Florka. W pierwszej połowie dwie okazje do zdobycia gola miał Bartosz Jaroch, ale w obu przypadkach zabrakło mu skuteczności.

W drugiej połowie przeważało Podbeskidzie, ale gospodarzom brakowało skuteczności. W 69. minucie gospodarze byli blisko zdobycia gola, ale piłka po strzale z dystansu Łukasza Hanzela minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Tyszanie nastawili się na obronę korzystnego dla nich rezultatu, a trener Jurij Szatałow na boisko desygnował kolejnych obrońców.

Wiele emocji dostarczyła końcówka. W 87. minucie GKS wyszedł na prowadzenie. Mateusz Grzybek podał do Świerczoka, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Tyszanie tylko chwilę cieszyli się z prowadzenia. W 90. minucie Górale wyrównali. Po dośrodkowaniu ze skrzydła Florka pokonał Nermin Haskić. Tym samym Podbeskidzie do dziesięciu przedłużyło passę meczów bez porażki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 2:2 (1:1)
0:1 - Jakub Świerczok 2'
1:1 - Łukasz Sierpina 16'
1:2 - Jakub Świerczok 87'
2:2 - Nermin Haskić 90'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Paweł Moskwik, Jozef Piacek, Mariusz Magiera, Robert Gumny - Bartosz Jaroch (78' Jozef Dolny), Łukasz Hanzel, Michał Janota (70' Adam Deja), Łukasz Sierpina - Nermin Haskić, Szymon Lewicki (70' Robert Demjan).

GKS Tychy: Paweł Florek - Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Jaroslav Machovec - Mateusz Mączyński (64' Seweryn Gancarczyk), Radosław Pruchnik - Jakub Kowalski (84' Maciej Mańka), Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz - Jakub Świerczok.

Żółte kartki: Moskwik, Haskić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Boczek, Grzybek, Gancarczyk (GKS Tychy).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin

W ten weekend walczący o mistrzostwo Hiszpanii Real Madryt rozegra trudny mecz z Sevilla FC. Zobacz hit LaLiga Santander 14 maja o 19:55 w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała włączy się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy?